Aktualności

III liga: Rezerwy vs. wicelider

5
24 / 03 / 2023

W pierwszym meczu działo się do ostatniego gwizdka. Jak będzie teraz? W sobotę w ramach 21. kolejki grupy I trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u zmierzą się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej z Legionovią. Początek spotkania z wiceliderem o godz. 12.

Nasi trzecioligowcy ponieśli w ubiegłej kolejce dopiero pierwszą po wielu miesiącach ligową porażkę, co znając charakter drużyny trenera Marcina Matysiaka tylko podrażni jej ambicję. Szansa na rozpoczęcie nowej serii już w najbliższą sobotę, bo tego dnia w Łodzi zjawi się wicelider grupy I trzeciej ligi.

Legionovia dopiero na finiszu rozgrywek przegrała w poprzednim sezonie walkę o awans do drugiej ligi i także w tym zamierza się w niej liczyć do końca. Zespół z województwa mazowieckiego traci do lidera (Pogoń Grodzisk Mazowiecki) zaledwie trzy punkty, a strata ta byłaby jeszcze mniejsza, gdyby kilka dni temu w Legionowie podopiecznym trenera Michała Pirosa nie powinęła się noga w starciu z Concordią Elbląg (2:2).

W każdym razie w sobotę czekają nas w ośrodku treningowym Akademii ŁKS duże emocje, zapewne nie mniejsze niż w rozegranym w sierpniu pierwszym spotkaniu tych drużyn, w którym łodzianie przegrywali do 86. minuty różnicą aż dwóch bramek, lecz kapitalna w naszym wykonaniu końcówka oraz gole Aleksandra Ślęzaka i Damiana Nowackiego, pozwoliły wtedy uratować cenny punkt.

Trener Marcin Matysiak nie będzie mógł skorzystać w sobotę z usług Szymona Matuszki (w przegranym 0:1 meczu z Unią Skierniewice zawodnik został ukarany czerwoną kartką) oraz Mateusza Bąkowicza (cztery żółte kartki na koncie), więc należy się spodziewać zmian w zestawieniu formacji obronnej piątej obecnie drużyny grupy I trzeciej ligi.

Początek meczu 21. kolejki trzeciej ligi, w którym rezerwy ŁKS-u zmierzą się z Legionovią już jutro (tj. w sobotę 25 marca) o godz. 12. Tego samego dnia lider łódzkiej klasy okręgowej – ŁKS III Łódź, zmierzy się na własnym boisku z Orłem Parzęczew (początek o godz. 16), a drużyna Akademii ŁKS do lat 17 w Centralnej Lidze Juniorów z Cracovią (początek tego meczu o godz. 14).


Organizacyjnie przed meczem rezerw z Legionovią:

  • Bilet wstępu na mecz ŁKS II Łódź z Legionovią kosztuje 10 zł (dla wszystkich) i zakupicie go przed wejściem na obiekt, przy bramie od strony ul. Minerskiej (płatność tylko gotówką). Do dyspozycji kibiców będzie 420 miejsc.

Wejście na obiekt – od strony ul. Minerskiej

  • Dedykowane kibicom wejście na teren ośrodka treningowego Akademii ŁKS będzie znajdować się od strony ul. Minerskiej i tam też znajdziecie punkt sprzedaży biletów (wejście oraz punkt sprzedaży biletów otwarte od godz. 11.30). Mecz zostanie rozegrany na boisku nr 3.
  • Parking od strony ul. Minerskiej przeznaczony jest wyłącznie dla przedstawicieli mediów i drużyny, więc niestety na terenie obiektu nie ma parkingu dla kibiców. Przypominamy również, że na terenie obiektu obowiązuje bezwzględny zakaz wprowadzania zwierząt.


Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny