Aktualności

Husein Balić nowym piłkarzem ŁKS

22
10 / 01 / 2024

Skrzydłowy, który w samej tylko austriackiej Bundeslidze rozegrał 150 meczów, wzmocni ŁKS. Nasz klub podpisał z Huseinem Baliciem kontrakt do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia umowy o kolejny rok.

Ma 27 lat, urodził się w Linzu, w seniorskim futbolu zadebiutował w 2013 roku, a cztery lata później w barwach SKN St. Pölten w austriackiej Bundeslidze. Dobra postawa w klubie z Dolnej Austrii zwróciła na niego uwagę LASK Linz i to z drużyną znad Dunaju lewy skrzydłowy związał się na kilka kolejnych sezonów z krótką przerwą na występy w SCR Altach.

W sumie Husein Balić w najwyższej klasie rozgrywkowej Austrii rozegrał 150 meczów, zdobył 17 goli i zanotował 18 asyst, do tego warto wspomnieć o 22 spotkaniach i 10 bramkach w krajowym pucharze, a także 22 meczach, 7 golach i asyście w europejskich pucharach, w tym w Lidze Europy UEFA i Lidze Konferencji UEFA. W międzyczasie, trzy lata temu, mierzący 183 cm zawodnik zadebiutował w reprezentacji Austrii w towarzyskim meczu z Luksemburgiem.

– Husein Balić to doświadczony zawodnik, grający w dobrym europejskim klubie, mający za sobą występy w europejskich pucharach, a nawet debiut w reprezentacji Austrii. Wierzymy, że będzie sporym wzmocnieniem ŁKS-u i cieszymy się, że do nas dołączył – powiedział Janusz Dziedzic, dyrektor sportowy ŁKS-u.

ŁKS związał się z Huseinem Baliciem półtorarocznym kontraktem z opcją przedłużenia umowy o kolejny rok. Nowemu piłkarzowi życzymy wielu udanych występów z przeplatanką na piersi.Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny