Drużyna

Harmonogram barażów o ekstraklasę

13.06.2021

13.06.2021

Harmonogram barażów o ekstraklasę

fot. Tadeusz Skwiot / Cyfrasport

W niedzielę pierwszoligowcy rozegrali ostatnią 34. kolejkę Fortuna 1 Ligi, więc znamy już nie tylko miejsca, które w tabeli zajęły poszczególne drużyny, ale i dokładny harmonogram I rundy barażów.

ŁKS zajął piąte miejsce w tabeli, więc w najbliższą środę (tj. 16 czerwca) podopieczni trenera Marcina Pogorzały zmierzą się na wyjeździe z Arką Gdynia (początek meczu o godz. 20.30). W drugim meczu I rundy barażów GKS Tychy (3. miejsce w tabeli) zagra na własnym boisku z Górnikiem Łęczna, który zajął po 34 meczach szóstą lokatę (początek tego spotkania w środę o godz. 18).

Zwycięzcy meczów pierwszej rundy zmierzą się w finale barażów, z kolei zwycięzca finału (wraz z Radomiakiem Radom i Bruk-Bet Termaliką Nieciecza) zagra w sezonie 2021/2022 w najwyższej klasie rozgrywkowej. Finał barażów zaplanowano na niedzielę 20 czerwca (początek o godz. 20.40).

O miejscu rozegrania tego spotkania, podobnie jak w przypadku meczów pierwszej rundy barażów, decyduje pozycja zajęta przez drużynę w tabeli Fortuna 1 Ligi po 34. kolejkach.