Gwiazdy ŁKS-u lat 90. znów na boisku!

26.05.2017

Gwiazdy ŁKS-u lat 90. znów na boisku!

sobotę o godzinie 12:00 na boisku hybrydowym przy al. Unii Lubelskiej 2 odbędzie się mecz towarzyski pomiędzy oldbojami Łódzkiego Klubu Sportowego a Reprezentacją Polski Radców Prawnych.

Przystawka przed daniem głównym, czyli ligowym starciem ŁKS-u z Lechią Tomaszów Mazowieckim, choć to tylko mecz o charakterze towarzyskim, zapowiada się bardzo interesująco. Nie może być zresztą inaczej, skoro w sobotnie południe będziemy świadkami powrotu na boisko futbolowych legend ŁKS-u (przede wszystkim lat 90.). Rywalem oldbojów ŁKS-u będzie Reprezentacja Polski Radców Prawnych, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy w Mariborze (te odbędą się w dniach: 7-11 czerwca).

Drużynę ŁKS-u poprowadzi znany duet trenerów. Pierwszym z nich będzie Marek Dziuba, znakomity piłkarz ŁKS-u, reprezentant Polski, brązowy medalista mundialu w Hiszpanii (1982) oraz szkoleniowiec, pod wodzą którego ŁKS zdobył w 1998 roku mistrzostwo Polski; drugim zaś – Andrzej Pyrdoł, w przeszłości piłkarz i trener naszego klubu (wraz z Ryszardem Polakiem stworzył zespół, który sięgnął po wicemistrzostwo Polski w 1993 roku, a rok później wywalczył czwarte miejsce w lidze i zagrał w finale pucharu Polski).

Dziuba i Pyrdoł będą mieli z kogo wybierać, bo swój udział w sobotnim meczu zapowiedzieli m.in.: Rafał NiżnikGrzegorz KrysiakArkadiusz MysonaArtur Kościuk oraz gościnnie: prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu, Krzysztof Maciaszczyk, a także prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, Adam Kaźmierczak.

Z kolei w drużynie prawników wystąpią osoby związane ze znanymi polskimi klubami piłkarskimi, m.in.: mec. Maciej Bałaziński i mec. Kamil Kosior z Lechii Gdańsk oraz mec. Tomasz Tabisz z Cracovii. Łódź reprezentować będą natomiast: mec. Wojciech Płóciennik i współpracujący z ŁKS-em mec. Jakub Gajownik.

Wszystkich sympatyków futbolu serdecznie zapraszamy!

Wszystkich sympatyków futbolu serdecznie zapraszamy, tym bardziej że nadarza się sposobność, aby przy okazji tego meczu opowiedzieć młodym kibicom o dokonaniach znanych piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego: medalisty MŚ ‘82 – Marka Dziuby, jednego z najwaleczniejszych zawodników w historii ŁKS-u, czyli Grzegorza Krysiaka, znanego z doskonałego wyszkolenia technicznego Rafała Niżnika, dysponującego atomowym uderzeniem Arkadiusza Mysony, czy też Artura Kościuka, uczestnika meczów ze słynnym FC Porto.

Oldboje ŁKS-u Łódź – Reprezentacja Polski Radców Prawnych
Boisko hybrydowe przy al. Unii Lubelskiej 2
Sobota (27 maja), godz. 12:00 (wstęp wolny)