Grała Akademia ŁKS (4-5 XI)

Akademia

07.11.2023

07.11.2023

Miniony weekend stał zdecydowanie pod znakiem bramkostrzelności – aż w trzech meczach biało-czerwono-biali strzelili ponad 10 goli! Czas podsumować ligowe zmagania Akademii ŁKS.

ŁKS II

Podopieczni trenera Marcina Pogorzały bardzo szybko, bo już w 8. minucie poniedziałkowych zawodów, objęli prowadzenie. Jan Kuźma wywalczył rzut wolny przed polem karnym Zagłębia, do piłki podbiegł po chwili Mateusz Bąkowicz i chociaż jego strzał obronił golkiper gości, przy błyskawicznej dobitce Oliwiera Sławińskiego był już bezradny. Lublinianie dążyli do wyrównania i dopięli swego 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy – Cyprian Popielec wpadł w naszą szesnastkę i bardzo ładnym uderzeniem pokonał bezradnego w tej sytuacji bramkarza gospodarzy. Podrażniło to ambicje łodzian, którzy natychmiast odpowiedzieli kilkoma składnymi akcjami – dwukrotnie próbował Wiktor Kościuk, swoja szansę miał też Nelson Balongo, lecz ełkaesiakom  brakowało precyzji. Na szczęście nie zabrakło jej w 61. minucie Janowi Kuźmie. Tu także swoje trzy grosze wtrącił Mateusz Bąkowicz, chociaż oczywiście największymi brawami należy nagrodzić strzelca – pomocnik ŁKS-u kapitalnie kropnął z szesnastu metrów, nie dając większych szans golkiperowi Zagłębia na skuteczną interwencję.

• 6.11, g. 18:15 / 2. Liga / ŁKS II Łódź – Zagłębie II Lubin 2:1 Bramki: Oliwier Sławiński, Jan Kuźma

ŁKS III

Trzecią drużynę ŁKS-u czekał w sobotę wyjazd do Sulejowa, gdzie zmierzyła się z lokalnym Skalnikiem. Biało-czerwono-biali mogą czuć pewien niedosyt po remisie, gdyż przeważali na boisku, mimo gry na wyjeździe w trudnych warunkach, ale ostatecznie do Łodzi wrócili z cennym punktem. Drużyna do lat 19 znów miała świetnie skalibrowane celowniki i strzeliła aż 18 bramek LZS Justynów!

• 4.11, g. 14:00 / Betcris IV Liga Skalnik Sulejów – ŁKS III Łódź 1:1 Bramka: Alan Siwek
  • 4.11, g. 9:00 / A1 1. Liga Wojewódzka / ŁKS U-19 – LZS Justynów 18:0 Bramki: 4x Jakub Wojciechowski, 3x Przemysław Kot, 2x Bartosz Chyliński, 2x Wiktor Figurski, Krystian Birek, Igor Greber, Igor Jakubowski, Michał Koszur, Tymoteusz Kunat, Błażej Ofiara, Domicjan Gorzak

ŁKS U-17 – U-13

• 4.11, g. 11:00 B1 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-17 – RAP Radomsko 14:0 Bramki: 4x Szymon Frakowski, 3x Oskar Zawadzki, 2x Mikołaj Kwieciński, 2x Igor Król, Szymon Drewnowski, Miłosz Kamiński, Mateusz Banaś
  • 4.11, g. 11:00 / B2 1. Liga wojewódzka / Lechia Tomaszów Mazowiecki – ŁKS U-16 3:1 Bramka: Robert Butterworth
  • 4.11, g. 9:00 / C1 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-15 – BAF Łódź 5:2 Bramki: 2x Jacek Jasiński, 2x Patryk Michalski, Stanisław Dudziński Michalski,
  • 5.11, g. 11:30 / C2 1. Liga wojewódzka / GKS Bełchatów – ŁKS U-14 2:6 Bramki: 3x Kryspin Tomkowski, Oskar Barylski, Jakub Szczeciński, Adam Owczarek
  • 5.11, g. 10:00 / C2 2. Liga wojewódzka / Kolejarz Łódź – ŁKS U-13 2:3 Bramki: 2x Gracjan Pawlukiewicz, Jakub Mazurkiewicz

ŁKS U-13 – U-7

• 4.11, g. 11:00 / D1 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-13 – Łódzka Akademia Futbolu 5:1 Bramki: 3x Adam Godlewski, Tytus Mendakiewicz, Szymon Kawka
  • 4.11, g. 10:00 / D1 Grupa 3 / GLKS Andrespolia – ŁKS U-12 1:18 Bramki: 4x Janusz Bogdan, 3x Eryk Fiks, 3x Ksawier Kruk, 3x Kornel Rydzewski, 2x Jakub Piotrowski, 2x Maksymilian Lindner, Wiktor Czarnecki
  • 7.11, g. 19:30 / D2 Grupa 2 / Młody Widzew – ŁKS U-12
  • 4.11, g. 11:00 / E1 Grupa 1 / GKS Ksawerów – ŁKS U-11
  • 4.11, g. 11:00 / E1 Grupa 2 / ŁKS U-10 – Łódzka Akademia Futbolu
  • 4.11, g. 9:00 / E1 Grupa 3 / ŁKS U-11 – Włókniarz Konstantynów