Akademia

2. Liga: ŁKS II – Zagłębie II 2:1

06.11.2023

06.11.2023

2. Liga: ŁKS II – Zagłębie II 2:1

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Starcie rezerw dwóch ekstraklasowych klubów dla ełkaesiaków! W 16. kolejce 2. Ligi rezerwy ŁKS-u pokonały 2:1 drugą drużynę Zagłębia Lubin po golach Oliwiera Sławińskiego i Jana Kuźmy.

Podopieczni trenera Marcina Pogorzały bardzo szybko, bo już w 8. minucie poniedziałkowych zawodów, objęli prowadzenie. Jan Kuźma wywalczył rzut wolny przed polem karnym Zagłębia, do piłki podbiegł po chwili Mateusz Bąkowicz i chociaż jego strzał obronił golkiper gości, przy błyskawicznej dobitce Oliwiera Sławińskiego był już bezradny. Gol dla łodzian wpłynął na obraz gry, bo zaraz po tym inicjatywę przejęli próbujący odrobić straty przyjezdni z Dolnego Śląska.

Strzegący bramki ŁKS-u Łukasz Bomba miał więc kilka okazji do zademonstrowania swoich umiejętności – świetnymi interwencjami młody golkiper popisał się zwłaszcza przy trzech strzałach aktywnego w zespole Zagłębia Rafała Adamskiego i dwóch próbach Patryka Kusztala, na wysokości zadania stanęła też obrona, w tym Oskar Koprowski, który uratował nas, gdy na bramkę szarżowało dwóch zawodników przeciwnika. ŁKS wcale nie próżnował i przed przerwą również zagroził rywalowi za sprawą akcji przejawiającego dużą ochotę do gry Mateusza Bąkowicza (po jednej z nich nie trafił w piłkę Antoni Młynarczyk) i kąśliwego, choć minimalnie niecelnego strzału Jana Kuźmy.

Lubinianie dopięli swego dziesięć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie. Właśnie wtedy Cyprian Popielec wpadł w naszą szesnastkę i bardzo ładnym uderzeniem pokonał bezradnego w tej sytuacji bramkarza gospodarzy. Podrażniło to ambicje łodzian, którzy natychmiast odpowiedzieli kilkoma składnymi akcjami – dwukrotnie próbował Wiktor Kościuk, swoja szansę miał też Nelson Balongo, lecz ełkaesiakom  brakowało precyzji.

Na szczęście nie zabrakło jej w 61. minucie Janowi Kuźmie. Tu także swoje trzy grosze wtrącił Mateusz Bąkowicz, chociaż oczywiście największymi brawami należy nagrodzić strzelca – pomocnik ŁKS-u kapitalnie kropnął z szesnastu metrów, nie dając większych szans golkiperowi Zagłębia na skuteczną interwencję. Co równie ważne, po drugim golu ŁKS kontrolował sytuację na boisku, ba, miał nawet okazje do podwyższenia prowadzenia – Łukasz Dynel trafił w słupek, dobitkę Jędrzeja Zająca obronił bramkarz, który wygrał też potem jeszcze jeden pojedynek z Nelsonem Balongo.

Najważniejsze jednak, że ŁKS II wygrał z rezerwami Zagłębia Lubin 2:1, zdobył ważne trzy punkty i wskoczył na 5. miejsce w tabeli 2. Ligi. W następnej kolejce podopieczni trenera Marcina Pogorzały zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie. Dodajmy, że w sobotę druga drużyna rezerw, czyli ŁKS III Łódź, zremisowała 1:1 na boisku Skalnika Sulejów.


16. kolejka 2. Ligi / ŁKS II Łódź – Zagłębie II Lubin 2:1 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Oliwier Sławiński (8), 1:1 Cyprian Popielec (55), 2:1 Jan Kuźma (61)
  • Żółte kartki: Koprowski, Kościuk (ŁKS II), Kruszelnicki, Kocaba, Adamski (Zagłębie II)
  • Sędzia: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)

Składy:

  • ŁKS II: Łukasz Bomba – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Jowin Radziński, Jędrzej Zając (90, Wahe Mnacakanjan), Jan Kuźma (67, Yuya Kamon), Wiktor Kościuk, Ricardo Goncalves (46, Nelson Balongo), Antoni Młynarczyk (76, Marcel Wszołek), Oliwier Sławiński (68, Łukasz Dynel). Trener: Marcin Pogorzała.
  • Zagłębie II: Szymon Weirauch – Jakub Kolan, Kacper Lepczyński, Jarosław Jach, Szymon Karasiński, Paweł Kruszelnicki (61, Kacper Masiak), Filip Kocaba (46, Mateusz Kizyma), Daniel Dudziński, Cyprian Popielec (70, Franciszek Antkiewicz), Patryk Kusztal (77, Wojciech Szafranek), Rafał Adamski. Trener: Paweł Sochacki.