21.11.2023

21.11.2023

Po raz ostatni w tym roku zapraszamy do podsumowania weekendowych zmagań podopiecznych Akademii ŁKS. Za nami koniec rozgrywek ligowych w 2023 roku.

ŁKS II

Pierwsza połowa meczu okazała się bezbramkowa (choć nie brakowało akcji), ale chwilę po przerwie obejrzeliśmy dwa gole. Najpierw Michała Kołbę zaskoczył technicznym strzałem Jakub Sinior, a sto osiemdziesiąt sekund później na tablicy wyników znów widniał remis, bo Jędrzej Zając huknął z powietrza tak, że piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła za linię bramkową, co nie uszło uwadze arbitrów. Po tym piłkarze też nie zwalniali tempa – Damian Szuprytowski trafił w poprzeczkę, z kolei po strzale Cezarego Demianiuka piłka poszybowała nad bramką. Ten ostatni miał powody do radości w 65. minucie, gdy po jego uderzeniu Oskar Koprowski interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki. Nasze rezerwy znów musiały odrabiać straty i sztuka ta mogła się udać kwadrans przed końcem po akcji Jędrzeja Zająca, której jednak nie zdołał spuentować wprowadzony na boisko po przerwie Mikołaj Lipień. Potem próbowali jeszcze m.in. Ricardo Goncalves, ponownie Jędrzej Zając i Jakub Pawłowski, lecz żadna z tych prób nie przyniosła powodzenia.

• 20.11, g. 16:00 / 2. Liga / ŁKS II Łódź – Pogoń Siedlce 1:2 Bramka: Jędrzej Zając

ŁKS III

„Trójka” swoje spotkanie rozegrała w sobotę, mierząc się na wyjeździe z RKS-em Radomsko. Mecz nie poszedł po myśli młodych ełkaesiaków, którzy przegrali z radomszczanami (warto podkreślić, że jesień kończą zajmując 2. lokatę w IV Lidze). Mimo tego warte docenienia jest to, że biało-czerwono-biali, którzy do sezonu przystępowali w roli beniaminka, „zimować” będą na 11. miejscu.

• 18.11, g. 13:00 / Betcris IV Liga RKS Radomsko – ŁKS III Łódź 4:0

ŁKS U-17 – U-13

• 18.11, g. 12:00 B1 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-17 – Widok Skierniewice 4:1 Bramki: 2x Kacper Madejak, Mikołaj Kwieciński, Szymon Frakowski
  • 18.11, g. 9:00 / B2 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-16 – UKS SMS Łódź 0:3
  • 18.11, g. 9:30 / C1 1. Liga wojewódzka / Ceramika Opoczno – ŁKS U-15 1:4 Bramki: 2x Oskar Lisowski, 2x Stanisław Dudziński
  • 18.11, g. 9:00 / C2 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-14 – Widzew TMRF 7:0 Bramki: 2x Bartosz Opalczyk, 2x Franciszek Zgoda, Tymon Stępniewski, Franciszek Wojciechowski, Mateusz Jędrzejczyk
  • 18.11, g. 12:00 / C2 2. Liga wojewódzka / ŁKS U-13 – Widok Skierniewice 8:3 Bramki: 2x Gracjan Pawlukiewicz, 2x Bartosz Nowak, Mateusz Jędrzejczyk, Antoni Błaszkiewicz, Bruno Szubielak, Szymon Rózga

ŁKS U-13 – U-7

• 18.11, g. 10:00 / D1 1. Liga wojewódzka / Pogoń Zduńska Wola – ŁKS U-13 0:6 Bramki: 4x Szymon Kawka, Aleksander Kłaczek, Mateusz Tulik