Aktualności

2. Liga: ŁKS II – Pogoń Siedlce 1:2

1
20 / 11 / 2023

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W 18. kolejce 2. Ligi rezerwy ŁKS-u przegrały 1:2 w Łodzi z Pogonią Siedlce. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Jędrzej Zając.

Pierwsza runda zmagań w 2. Lidze zakończyła się tydzień temu, ale na ten rok zaplanowano też dwie kolejki z wiosennej części rozgrywek. W poniedziałkowy wieczór łodzianie zmierzyli się z czwartą w tabeli Pogonią Siedlce (w sierpniu drużyny podzieliły się punktami) i z pewnością było to widać na boisku stadionu Króla, bo siedlczanie zawiesili gospodarzom poprzeczkę bardzo wysoko.

Przed przerwą to właśnie goście byli najbliżsi zdobycia gola, a konkretnie Piotr Pyrdoł. Były zawodnik ŁKS-u kropnął w 38. minucie z dystansu, futbolówka odbiła się od poprzeczki i Michała Kołby, następnie szczęśliwie dla nas opuściła plac gry. Groźnie w naszej szesnastce było też po uderzeniach Krystiana Misia i Cezarego Demianiuka, a po drugiej stronie boiska zaskoczyć golkipera Pogoni dwukrotnie próbował Wiktor Kościuk – najpierw po uderzeniu z dystansu, a potem strzałem głową.

Chwilę po przerwie obejrzeliśmy dwa gole. Najpierw Michała Kołbę zaskoczył technicznym strzałem Jakub Sinior, a sto osiemdziesiąt sekund później na tablicy wyników znów widniał remis, bo Jędrzej Zając huknął z powietrza tak, że piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła za linię bramkową, co nie uszło uwadze arbitrów. Po tym piłkarze też nie zwalniali tempa – Damian Szuprytowski trafił w poprzeczkę, z kolei po strzale Cezarego Demianiuka piłka poszybowała nad bramką. Ten ostatni miał powody do radości w 65. minucie, gdy po jego uderzeniu Oskar Koprowski interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki.

Nasze rezerwy znów musiały odrabiać straty i sztuka ta mogła się udać kwadrans przed końcem po akcji Jędrzeja Zająca, której jednak nie zdołał spuentować wprowadzony na boisko po przerwie Mikołaj Lipień. Potem próbowali jeszcze m.in. Ricardo Goncalves, ponownie Jędrzej Zając i Jakub Pawłowski, lecz żadna z tych prób nie przyniosła powodzenia.

ŁKS II przegrał z Pogonią Siedlce 1:2.  W następnej kolejce podopieczni trenera Marcina Pogorzały zmierzą się na stadionie Króla z Wisłą Puławy. Mecz zaplanowano na niedzielę 26 listopada.


18. kolejka 2. Ligi / ŁKS II Łódź – Pogoń Siedlce 1:2 (0:0)

  • Bramki: 0:1 Jakub Sinior (51), 1:1 Jędrzej Zając (54), 1:2 Cezary Demianiuk (65)
  • Żółte kartki: Ślęzak, Koprowski, Kuźma, Zając, Dynel (ŁKS II), Misiak, Pyrdoł (Pogoń)
  • Sędzia: Piotr Pazdecki (Koszalik)

Składy:

  • ŁKS II: Michał Kołba – Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Jowin Radziński (79, Lamine Coulibaly), Jędrzej Zając, Jan Kuźma, Wiktor Kościuk (79, Jakub Pawłowski), 20. Yuya Kamon (72, Ricardo Goncalves), Antoni Młynarczyk (73, Mikołaj Lipień), Oliwier Sławiński (63, Łukasz Dynel). Trener: Marcin Pogorzała.
  • Pogoń: Jakub Burek – Tomasz Lewandowski (73, Przemysław Misiak), Dawid Burka, Ernest Dzięcioł, Piotr Pyrdoł, Bartosz Wicenciak (46, Cezary Bujalski), Jakub Sinior, Damian Szuprytowski, Krystian Miś (63, Hubert Derlatka), Mateusz Majewski (74, Damian Nowak), Cezary Demianiuk. Trener: Marek Brzozowski.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny