Grała Akademia: Grad bramek i turniejowe zwycięstwo (2-3 września)

Grała Akademia: Grad bramek i turniejowe zwycięstwo (2-3 września)

Fot. Lens Strong

Młodzi ełkaesiacy z pewnością mieli dobrze nastawione celowniki w miniony weekend! We wszystkich meczach ligowych, podopieczni Akademii ŁKS strzelili w sumie 56 bramek, a drużyna rocznika 2015 podczas zwycięskiego turnieju w Pabianicach zdobyła w sumie 100 goli!

ŁKS II

To nie był dzień ełkaesiaków. Na Suchych Stawach dotychczasowy wicelider przegrał wysoko, bo i wszystko od początku nie układało się po myśli podopiecznych trenera Marcina Matysiaka. ŁKS mimo tego do samego końca próbował zdobyć bramkę (było kilka dobrze wypracowanych sytuacji) i w końcu łodzianie odpowiedzieli golem honorowym autorstwa Jędrzeja Zająca w doliczonym czasie gry. Dodajmy, że spotkanie kończyliśmy w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Ricardo Goncalvesa.

• 3.09, g. 15:00 / 2. Liga / Hutnik Kraków – ŁKS II Łódź 4:1 / Bramka: Jędrzej Zając

Fot. Borys Gogulski / Cyfrasport

ŁKS III

Prawdziwy emocjonalny rollercoaster zafundowali kibicom przy ul. Krańcowej zawodnicy ŁKS III. Mimo dobrej dla oka gry, do szatni biało-czerwono-biali schodzili z dwubramkową stratą względem Omegi Kleszczów, ale w drugiej połowie strzelili trzy gole i ostatecznie sięgnęli po komplet punktów!

• 2.09, g. 13:00 / Betcris IV Liga / ŁKS III Łódź – Omega Kleszczów 3:2 / Bramki: Alan Siwek, Adam Kajszczak, Jakub Westwal

Fot. Lens Strong

ŁKS U-17 – U-13

• 3.09, g. 17:30 B1 1. Liga wojewódzka / Łódzka Akademia Futbolu – ŁKS U-17 0:4 / Bramki: 2x Mikołaj Kwieciński, Victor Kabziński, Maksymilian Wojciechowski
  • 2.09, g. 9:00 B2 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-16 – AKS SMS Łódź 4:3 / Bramki: 4x Fabian Olejniczak
  • 2.09, g. 13:00 / C1 1. Liga wojewódzka / Lechia Tomaszów Mazowiecki – ŁKS U-15 2:2 / Bramki: Maciej Gajda, Patryk Michalski
  • 2.09, g. 12:00 / C2 1. Liga wojewódzka / ŁKS U-14 – Pelikan Łowicz 11:0 / Bramki: 3x Aleksander Michałowski, 2x Bartosz Opalczyk, 2x Kryspin Tomkowski, Franciszek Zgoda, Igor Aleszczerikowski, Olaf Zuchora, Krzysztof Wizner
  • 2.09, g. 10:00 / C2 2. Liga wojewódzka / ŁKS U-13 – Akademia Sportu Będków 14:3 / Bramki: 4x Wiktor Nowacki, 3x Cemil Temel, 2x Adam Godlewski, 2x Antoni Błaszkiewicz, Filip Laskowski, Szymon Kawka, Bartosz Nowak

ŁKS U-13 – U-7

• 3.09, g. 11:00 / D1 1. Liga wojewódzka / RAP Radomsko – ŁKS U-13 0:6 / Bramki: 4x Tytus Mendakiewicz, 2x Gracjan Pawlukiewicz
  • 2.09, g. 13:00 / D2 Grupa 2 / AKS SMS II Łódź – ŁKS U-12 2:11 / Bramki: 4x Wiktor Czarnecki, 2x Kornel Rydzewski, 2x Kacper Żyłowski, Juliusz Gumola, Maksymilian Lindner, Jakub Wojtczak

Fot. nowezyciepabianic.pl

XVI Memoriał Sebastiana Rzeźniczaka

W niedzielę drużyna rocznika 2015 brała udział w XVI Memoriale Sebastiana Rzeźniczaka, organizowanym przez Włókniarz Pabianice. W turnieju poza biało-czerwono-białymi oraz gospodarzami brał udział Młody WidzewPolonia WarszawaGKS BełchatówKKS KoluszkiKS KutnoLZS JustynówOrzeł Piątkowisko oraz PTC Pabianice.

Turniej był rozgrywany w systemie każdy z każdym. Ełkaesiacy finalnie zajęli 1. miejsce wygrywając 10 na 10 spotkań, a ponadto ich bilans wynosił 100 bramek strzelonych i 7 straconych. Tytułem najlepszego strzelca turnieju został nagrodzony Marek Jasiński. Inny z zawodników ŁKS-u, Błażej Pietrzak, otrzymał nagrodę fair play za wstrzymanie gry w sytuacji bramkowej, kiedy golkiper Polonii Warszawa nie był w stanie brać udziału w meczu.

Gratulacje dla młodych ełkaesiaków!