Akademia

Wicelider na Suchych Stawach | ŁKS III u siebie

01.09.2023

01.09.2023

Wicelider na Suchych Stawach | ŁKS III u siebie

fot. Lens Strong

W niedzielę w ramach 7. kolejki 2. Ligi piłkarze rezerw ŁKS-u spróbują przedłużyć serię zwycięstw w Krakowie, gdzie wicelider zmierzy się z Hutnikiem. Dzień wcześniej ŁKS III Łódź czeka domowa rywalizacja z Omegą Kleszczów.

Beniaminek z Łodzi jest na ustach wszystkich, którzy interesują się drugoligowymi rozgrywkami. Po tym jak zespół trenera Marcina Matysiaka otrzaskał się z rywalizacją na tym poziomie w dwóch pierwszych kolejkach, Aleksander Ślęzak i spółka rozpoczęli imponującą serię. Efekt? Cztery zwycięstwa z rzędu i 2. miejsce w tabeli (liderem są rezerwy Zagłębia Lubin).

Nie mniej od wyników osiąganych ostatnio przez ŁKS II Łódź, cieszy gra zespołu – składna, efektowna, szybka i co najważniejsze skuteczna. W sobotę rozpędzonych łodzian spróbuje w 7. kolejce zatrzymać Hutnik Kraków. Piłkarze trenera Bartłomieja Bobli też nie mają się czego wstydzić, w bieżącym sezonie przegrali tylko jeden mecz (podobnie jak my – z Wisłą Puławy), dwa wygrali, a w trzech innych podzielili się punktami z rywalami.

Pierwszy gwizdek rozbrzmi w niedzielę o godz. 15. Dodajmy, że na Suchych Stawach ełkaesiakom nigdy nie grało się łatwo. Pierwsza drużyna naszego klubu wygrała tam po raz ostatni w sezonie 1992/93, a w kolejnych jedenastu ligowych spotkaniach (czy to w Łodzi, czy w Krakowie) piłkarze spod znaku przeplatanki albo remisowali, albo przegrywali.

Kibicom ŁKS-u polecamy transmisję ze spotkania w pilot.wp.pl (relację możesz oglądać na komputerze, telefonie, tablecie i telewizorze). W przypadku zakupienia dostępu miesięcznego zapłacicie 34,99 zł (z czego 5 zł zostanie przekazane klubowi), a cały sezon kosztuje 279,99 zł (35 zł dla klubu).

ŁKS III Łódź też zamierza pójść za ciosem. Podopieczni trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego wygrali dwa mecze z rzędu, a teraz u siebie, na boisku Akademii ŁKS, zmierzą się z 11. w tabeli IV ligi Omegą Kleszczów, zespołem nie uznającym na razie kompromisu (2 zwycięstwa i 2 porażki). Początek spotkania w sobotę o godz. 13.


Organizacyjnie przed meczem ŁKS III:

  • Mecz ŁKS III – Omega Kleszczów rozpocznie się w sobotę (2 września) o godz. 13 na boisku nr 2 ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej 19 w Łodzi.
  • Wstęp na mecz jest bezpłatny, wejście bramą od ul. Minerskiej. Do dyspozycji kibiców dostępne jest 450 miejsc pod trybuną zadaszoną.