Akademia

2. Liga: Hutnik – ŁKS II 4:1

03.09.2023

03.09.2023

2. Liga: Hutnik – ŁKS II 4:1

fot. Cyfrasport

W 7. kolejce 2. Ligi piłkarze rezerw ŁKS-u przegrali na wyjeździe z Hutnikiem Kraków 1:4. Honorowe trafienie dla naszego zespołu zdobył Jędrzej Zając.

To nie był dzień ełkaesiaków. Na Suchych Stawach dotychczasowy wicelider przegrał wysoko, bo i wszystko od początku nie układało się po myśli podopiecznych trenera Marcina Matysiaka. Już w 9. minucie po starciu Łukasza Dynela z Marcinem Wróblem w polu karnym łodzian, sędzia dopatrzył się przewinienia napastnika ŁKS-u, podyktował jedenastkę zamienioną na gola po skutecznej dobitce przez Dominika Zawadzkiego, a jakby tego było mało nasz snajper ze względu na uraz musiał opuścić plac gry.

Po tym niespodziewanym ciosie ełkaesiacy próbowali szybko odrobić stratę, swoje szanse mieli m.in. Mateusz Bąkowicz i Aleksander Ślęzak, lecz w 23. minucie akcja znów przeniosła się pod bramkę Tomasza Kucharskiego i znów gospodarze cieszyli się z gola, co zawdzięczali precyzyjnemu uderzeniu Miłosza Drąga. Kilkadziesiąt sekund później ten fatalny dla nas okres spotkania zwieńczyło jeszcze trafienie Denissa Rakelsa. Hutnik prowadził 3:0, a w końcówce spotkania czwartego gola dla krakowian zdobył po solowej akcji Michał Głogowski.

ŁKS odpowiedział w międzyczasie uderzeniem Mieszka Lorenca, po którym piłka odbiła się od poprzeczki, kilkoma innymi nieźle zapowiadającymi się sytuacjami, w końcu także golem honorowym autorstwa Jędrzeja Zająca w doliczonym czasie gry. Dodajmy, że spotkanie kończyliśmy w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Ricardo Goncalvesa.

Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego przegrali na Suchych Stawach 1:4. W następnej kolejce łodzianie zmierzą się u siebie z Sandecją Nowy Sącz. Lepiej miniony weekend będą wspominali natomiast zawodnicy ŁKS III Łódź, którzy po dramatycznym spotkaniu pokonali w sobotę 3:2 Omegę Kleszów.


7. kolejka 2. Ligi / Hutnik Kraków – ŁKS II Łódź 4:1 (3:0)

  • Bramki: 1:0 Dominik Zawadzki (7), 2:0 Miłosz Drąg (23), 3:0 Deniss Rakels (24), 4:0 Michał Głogowski (78), 4:1 Jędrzej Zając (90)
  • Żółte kartki: Wróbel, Głogowski, Drąg (Hutnik) – Dynel, Gonçalves do Nascimento, Małachowski (ŁKS II)
  • Czerwona kartka: Ricardo Gonçalves (59 – dwie żółte)
  • Sędzia: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)

Składy:

  • Hutnik: Wiktor Kaczorowski – Patryk Kieliś, Kamil Głogowski, Kamil Wenger, Jakub Marcinkowski – Krystian Lelek (71, Filip Jania), Miłosz Drąg, Dominik Zawadzki (84, Karol Szablowski), Marcin Budziński (78, Krzysztof Świątek), Deniss Rakels (71, Michał Głogowski) – Marcin Wróbel (84, Anthony Ikwuka).. Trener: Patryk Czubak.
  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Jowin Radziński (78, Marcel Wszołek), Grzegorz Glapka (46, Jędrzej Zając), 6. Mieszko Lorenc (63, Yūya Kamon), Adrian Małachowski, Ricardo Gonçalves, Jan Łabędzki (46, Mikołaj Lipień) – Łukasz Dynel (9, Oliwier Sławiński). Trener: Marcin Matysiak.