Akademia

Franciszek Saganowski zagra w ŁKS

09.07.2024

09.07.2024

Franciszek Saganowski zagra w ŁKS

Nowym piłkarzem drugoligowej drużyny ŁKS II Łódź został Franciszek Saganowski. Nasz klub podpisał z utalentowanym obrońcą trzyletnią umowę.

Franciszek Saganowski pierwsze kroki w karierze sportowej stawiał w Grecji oraz w ŁKS-ie, a potem przeniósł się do stolicy, gdzie rozwijał swoje umiejętności w Champion Warszawa oraz przede wszystkim w akademii piłkarskiej Legii Warszawa (m.in grał w Centralnej Lidze Juniorów). Najczęściej występuje na prawej stronie defensywy.

W seniorskiej piłce zadebiutował w 2023 roku na poziomie trzeciej ligi. Warto dodać, że poza występami w rozgrywkach ligowych zaliczył też dwa udane spotkania w Pucharze Polski (starcia Legii II Warszawa z pierwszymi drużynami Ruchu Chorzów i Korony Kielce).

Syn Marka Saganowskiego, jednej z legend ŁKS-u, wychowanka naszego klubu i mistrza Polski z 1998 roku, w nowym sezonie dołączy do drugoligowej drużyny rezerw ŁKS-u. Nasz klub podpisał z 18-letnim zawodnikiem umowę obowiązującą do końca czerwca 2027 roku.