Akademia

Sparing: KKS Kalisz – ŁKS II 3:1

29.06.2024

29.06.2024

Sparing: KKS Kalisz – ŁKS II 3:1

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Rezerwy ŁKS-u przegrały w sobotę na wyjeździe z KKS-em 1925 Kalisz 1:3 w swoim pierwszym w przerwie letniej meczu sparingowym. Gola dla ełkaesiaków zdobył Oliwier Sławiński.

Druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego, podobnie jak nasz pierwszoligowy zespół, w sobotę 29 czerwca rozegrała pierwszy mecz sparingowy w okresie przygotowawczym przed sezonem 2024/2025. W Kaliszu, gdzie podopieczni trenera Konrada Geregi rywalizowali z KKS-em, lepsi okazali się gospodarze, którzy objęli prowadzenie w pierwszej połowie po golu zdobytym przez Mateusza Gawlika z rzutu karnego.

Chwilę po przerwie łodzianie wyrównali dzięki trafieniu Oliwiera Sławińskiego, lecz potem trzeci zespół 2. Ligi poprzedniego sezonu zdobył jeszcze dwa gole za sprawą celnych strzałów Marcela Szymańskiego i Kamila Koczego. Drugi zespół biało-czerwono-białych będzie szlifował formę w ośrodku treningowym Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej, a poza zajęciami w planie ma również jeszcze cztery mecze sparingowe – z Unią Skierniewice, GKS-em Bełchatów, Śląskiem II Wrocław i Sokołem Aleksandrów Łódzki.


Mecz sparingowy | KKS 1925 Kalisz – ŁKS II Łódź 3:1 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Mateusz Gawlik (37 – kar.), 1:1 Oliwier Sławiński (52), 2:1 Marcel Szymański (67), 3:1 Kamil Koczy (72)
  • Skład ŁKS-u: Tomasz Kucharski – testowany, testowany, Aleksander Ślęzak, Mateusz Książek, Lamine Coulibaly, Yuya Kamon, Jan Kuźma, Mikołaj Lipień, Maciej Śliwa, testowany. (II połowa: Marcel Matusiak – Piotr Klajnert, Jakub Pawłowski, Wiktor Czerwiński, testowany, Szymon Frakowski, Mateusz Marczak, Wiktor Kościuk, Wiktor Figurski, Kacper Popławski, Oliwier Sławiński). Trener: Konrad Gerega.
  • KKS (wyjściowy): Maciej Krakowiak – Mateusz Gawlik, Jakub Głaz, Jakub Staszak, Adrian Cierpka, Michał Bednarski, Wiktor Staszak, Bartłomiej Putno, Filip Szewczyk, Bartosz Kieliba, Wiktor Smoliński. Trener: Marcin Woźniak.