Akademia

Sparing: Unia Skierniewice – ŁKS II 2:5

08.07.2024

08.07.2024

Sparing: Unia Skierniewice – ŁKS II 2:5

Mateusz Słodkowski | Cyfrasport

W ubiegłą sobotę piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrali drugi w tej przerwie letniej mecz sparingowy. Łodzianie pokonali w Skierniewicach Unię 5:2.

Podopieczni trenera Konrada Geregi okazali się lepsi od trzecioligowca zarówno w pierwszej, jak i w drugiej połowie sobotnich zawodów. Przed przerwą bramkarza Unii pokonali Aleksander Ślęzak, Mikołaj Lipień i Lamine Coulibaly, na co gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem byłego piłkarza ŁKS-u Aghwana Papikjana, natomiast po zmianie stron prowadzenie dla naszego zespołu podwyższyli jeszcze Oliwier Sławiński oraz zawodnik testowany.

Przypomnijmy, że nasi drugoligowcy przygotowują się do nowego sezonu w ośrodku treningowym Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej, a w planie przed inauguracją rozgrywek mają jeszcze trzy gry kontrolne – z GKS-em Bełchatów, Śląskiem II Wrocław i Sokołem Aleksandrów Łódzki.


Mecz sparingowy | Unia Skierniewice – ŁKS II Łódź 2:5 (1:3)

  • Bramki: 0:1 Aleksander Ślęzak (15), 1:1 Szymon Sołtysiński (31), 1:2 Mikołaj Lipień (36), 1:3 Lamine Coulibaly (45), 2:3 Aghwan Papikjan (51), 2:4 Oliwier Sławiński (73), 2:5 zawodnik testowany (83)
  • Unia (wyjściowy skład): Uzarek – Ambroziak, Woliński, Jakub Pawelec, Mateusz Szmyd, Maksymilian Kosior, Aghwan Papikjan, Damian Makuch, Maksym Rosiński, Szymon Sołtysiński, Melich.
  • ŁKS II (wyjściowy skład): Jakub Pawlak – Jakub Pawłowski, Maksymilian Rozwandowicz, Aleksander Ślęzak, zawodnik testowany, Yuya Kamon, Jan Kuźma, Lamine Coulibaly, Ricardo Goncalves, zawodnik testowany, Mikołaj Lipień. Trener: Konrad Gerega.