Finał Pucharu Polski kobiet na stadionie przy al. Unii 2

Drużyna

Finał Pucharu Polski kobiet na stadionie przy al. Unii 2

13.03.2018

13.03.2018

Ostatniego dnia maja na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2, który na co dzień jest domem ŁKS-u, odbędzie finał kobiecego pucharu Polski.

W sezonie 2016/17 Puchar Polski powędrował do Konińskiego Klubu Piłkarstwa Kobiecego Medyk. Na stadionie miejskim w Radomiu mecz finałowy obejrzało 3 420 widzów i liczmy,  że Łódź wynik ten zdoła pobić.

Najwięcej zwycięskich finałów mają na koncie piłkarki Czarnych Sosnowiec, które zdobyły puchar aż jedenaście razy i w tym roku mogą ten wynik poprawić w Łodzi. Warunkiem jest jednak pokonanie Olimpii Szczecin w półfinale. W drugim półfinale zmierzą się GKS Górnik Łęczna i AZS PWSZ Wałbrzych.

Nieco ponad miesiąc później, 31 maja, na Stadionie Miejskim przy al. Unii Lubelskiej 2 odbędzie się finał kobiecego Pucharu Polski. Prawdopodobnie będzie go można obejrzeć na żywo w Polsacie Sport.

Triumfy w Pucharze Polski kobiet:

  • 11 / Czarni Sosnowiec
  • 8 / Medyk Konin
  • 4 / AZS Wrocław
  • 3 / TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski
  • 3 / Unia Racibórz
  • 2 / Pafawag Wrocław
  • 1 / Sparta Złotów
  • 1 / Zagłębianka Dąbrowa Górnicza