Akademia

Fabian Olejniczak z profesjonalnym kontraktem

10.07.2024

10.07.2024

Fabian Olejniczak z profesjonalnym kontraktem

ŁKS podpisał profesjonalny kontrakt z Fabianem Olejniczakiem, który w poprzednim sezonie występował w starszych drużynach Akademii ŁKS i zdobył w sumie aż 30 goli.

Fabian Olejniczak rozpoczął przygodę ze sportem w Akademii ŁKS sześć lat temu i jest uczniem Szkoły Marcina Gortata. Co godne podkreślenia, wychowanek naszego klubu w sezonie 2023/2024 nie występował w drużynie swojego rocznika (2009), lecz rywalizował z zawodnikami ze starszych kategorii wiekowych.

W drużynie do lat 16 ofensywnie usposobiony piłkarz rozegrał jesienią 10 ligowych meczów, zdobył aż 15 goli i zanotował 4 asysty, natomiast wiosną występował w zespole U-17 i tutaj również imponował skutecznością (12 meczów, 15 goli i 6 asyst). Do tego zadebiutował w lidze makroregionalnej U-19.

Kontrakt, który klub podpisał z 15-letnim Fabianem Olejniczakiem, obowiązuje do końca czerwca 2027 roku. Trzymamy kciuki za wiele udanych meczów i wiele goli dla Łódzkiego Klubu Sportowego.