Dwa ostatnie sparingi ŁKS II

Dwa ostatnie sparingi ŁKS II

13.07.2024

W sobotę 13 lipca druga drużyna ŁKS-u rozegrała dwa ostatnie sparingi przed inauguracją 2. Ligi. Ełkaesiacy zmierzyli się z rezerwami Śląska Wrocław i Sokołem Aleksandrów Łódzki, a już za tydzień zagrają o ligowe punkty ze Skrą Częstochowa.

Obie gry kontrolne rozegrano na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS. Pierwszy z nich zakończył jednobramkowym zwycięstwem rezerw Śląska Wrocław, natomiast drugi remisem (na gola Adama Króla odpowiedział w drugiej połowie Jakub Letniowski).

W trakcie letnich przygotowań druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego rozegrała w sumie pięć spotkań sparingowych. Już za tydzień podopieczni trenera Konrada Geregi rozpoczną nowy sezon 2. Ligi spotkaniem ze Skrą Częstochowa.

Który z domowych meczów ŁKS II w rundzie jesiennej zapowiada się najciekawiej?

Sparingi ŁKS II Łódź przed sezonem 2024/2025

• KKS 1925 Kalisz – ŁKS II 3:1 (Oliwier Sławiński)
  • Unia Skierniewice – ŁKS II 2:5 (Aleksander Ślęzak, Mikołaj Lipień, Lamine Coulibaly, Oliwier Sławiński, testowany)
  • GKS Bełchatów – ŁKS II 2:0
  • ŁKS II - Śląsk II Wrocław 0:1
  • ŁKS II - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (Jakub Letniowski)

Mecz sparingowy (Akademia ŁKS) | ŁKS II Łódź - Śląsk II Wrocław 0:1 (0:0)

• Bramki: 0:1 Michał Milewski (64)
  • ŁKS IIzawodnik testowany (60, Marcel Matusiak) - Marcel Wszołek, Aleksander Ślęzak, Maksymilian Rozwandowicz, Mateusz Książek, Lamine Coulibaly (75, Szymon Frakowski), Jan Łabędzki (75, Krzysztof Fałowski), Jan Kuźma (60, Yuya Kamon), Aleksander Iwańczyk, Mikołaj Lipień, Alan Siwek (60, Oliwier Sławiński). Trener: Konrad Gerega.
  • Śląsk II: Korytkowski - Tudruj, Cegliński, Muszyński, Rozum, Szywała (30, zawodnik testowany), Maścianica, zawodnik testowany, Noczyński, K. Kurowski, zawodnik testowany. II połowa: Korytkowski (60, Pytlak) - Wróblewski, zawodnik testowany, Szczyrek, Cyrek, O. Gerstenstein, Hyjek, Wojtczak, zawodnik testowany (60, Ciućka), Szarabura, Milewski. Trener: Michał Hetel.

Mecz sparingowy (Akademia ŁKS) | ŁKS II Łódź - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (0:1)

• Bramki: 0:1 Adam Król (27), 1:1 Jakub Letniowski (61)
  • ŁKS II: Jakub Pawlak - Franciszek Saganowski (75, Piotr Klajnert), Jakub Pawłowski, Krzysztof Fałowski (75, Wiktor Czerwiński), Piotr Klajnert (46, Wiktor Figurski) - Szymon Frakowski, Ricardo Goncalves, Yuya Kamon (60, Patryk Grabowski), Jakub Letniowski (65, Jan Jakubczak), zawodnik testowany (46, Mateusz Marczak) - Oliwier Sławiński (46, Kacper Popławski). Trener: Konrad Gerega.
  • Sokół: Rogalewicz - Filipiak, Bierżyński, Woźniczak, Soucek, zawodnik testowany, Dziuba, Wolinowski, Wieczorek, Król, Dynel. (Grali też: Pawlikowski, Siuda, Kania, Chojecki, Trenkner, Naidyshak, Gmosiński oraz czterech zawodników testowanych). Trener: Radosław Koźlik.