Akademia

Dublet Artura Sójki. Wissa – ŁKS II 0:2

21.05.2022

21.05.2022

Dublet Artura Sójki. Wissa – ŁKS II 0:2

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Piłkarze rezerw ŁKS-u nie zwalniają tempa. Tydzień temu łodzianie pokonali lidera III ligi. W sobotę dzięki dwóm golom Artura Sójki zgarnęli komplet punktów w Szczuczynie.

Ełkaesiacy nie mieli litości i dla lidera (w ubiegłą sobotę wygrali 4:2 z Legionovią), i dla drużyny zamykającej obecnie trzecioligową tabelę. W sobotę na ławce trenerskiej rezerw ŁKS-u zabrakło zmagającego się z infekcją Marcina Matysiaka, ale drużyna pod wodzą Radosława Pęciaka też nie zawiodła, zgarnęła cenny komplet punktów i jest coraz bliższa zapewnienia sobie utrzymania w trzeciej lidze.

Wszystko, co najważniejsze wydarzyło się w Szczuczynie przed przerwą. Tuż przed upływem pierwszego kwadransa zawodów na listę strzelców wpisał się Artur Sójka i ten sam zawodnik w 34. minucie ustalił wynik zawodów, bo po przerwie żadnej ze stron nie udało się pokonać strzegących bramek Huberta Gostomskiego i Michała Kołby.

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka mają na koncie 45 punktów i w perspektywie jeszcze pięć ligowych meczów. W następnej serii spotkań ełkaesiacy zmierzą się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS z Unią Skierniewice.


33. kolejka III ligi (grupa I) / Wissa Szczuczyn – ŁKS II Łódź 0:2 (0:2)

  • Bramki: 0:1 Artur Sójka (14), 0:2 Artur Sójka (35)
  • Sędziował: Piotr Marcinkowski (Warszawa)

Składy

  • Wissa (wyjściowa 11): Hubert Gostomski – Oleg Tarasenko, Kamil Sakowicz, Damian Toczydłowski, Łukasz Tercjak, Karol Buzun, Dariusz Korytkowski, Oskar Osipiuk, Jakub Jarmołowicz, Daniel Samluk, Mateusz Peda. Trener: Samuel Tomar.
  • ŁKS II: Michał Kołba – Jędrzej Zając, Aleksander Ślęzak, Igor Lambrecht, Jowin Radziński – Jakub Piotrowski (58, Michał Karlikowski), Artur Sójka (85, Adrian Czypicki), Wiktor Kościuk, Mikołaj Lipień (65, Dariusz Gmosiński), Piotr Gryszkiewicz (58, Łukasz Dynel) – Błażej Radwanek. Trener: Radosław Pęciak.