Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

20 / 05 / 2022

W ośrodku treningowym Akademii ŁKS odbyły się eliminacje do finału wojewódzkiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. I właśnie o tym wydarzeniu, w którym biorą udział młodzi zawodnicy ŁKS-u pod szyldem Szkoły Gortata, i którego półfinały oraz wielki finał zostaną rozegrane na stadionie Króla, rozmawialiśmy z trenerem Marcinem Krasnopolskim i koordynatorką turnieju z ramienia PZPN-u Martą Furmańczuk.

Marcin Krasnopolski (trener Akademii ŁKS): Podobne turnieje dopełniają proces szkoleniowy. Uczą zawodników nowych doświadczeń, na przykład tego, że o wyniku decyduje jedna sytuacja, więc zawsze warto zachować koncetrację. Poza tym ten turniej działa na wyobraźnię zawodników i mam nadzieje, że także dzięki temu spełnią kiedyś swoje piłkarskie marzenia.

Marta Formańczuk (koordynatorka turnieju z ramienia PZPN-u): Cieszymy się, że wróciliśmy do rywalizacji w ramach „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, zresztą o tym, że młodzi zawodnicy stęsknili się za tą imprezą świadczy wysoka frekwencja, bo wszystkie zgłoszone do turnieju drużyny pojawiły się na boisku.