Akademia

Drużyny Akademii ŁKS nadal w grze

23.05.2022

23.05.2022

Drużyny Akademii ŁKS nadal w grze

Za nami pierwszoligowy sezon piłkarzy ŁKS-u, ale nadal w grze są drużyny Akademii ŁKS, w tym trzecioligowy zespół rezerw, występująca w klasie okręgowej trzecia drużyna oraz dwie inne – ŁKS U-15 i ŁKS U-17 – rywalizujące w Centralnej Lidze Juniorów. Sprawdźmy, co czeka młodych ełkaesiaków na finiszu bieżących rozgrywek.

Blisko celu

Rezerwy ŁKS-u zawodzą ostatnio rzadko, są siódmą najlepiej punktującą drużyną trzeciej ligi (grupy I) w 2022 roku i we wiosennej części rozgrywek zdobyły już 22 punkty, na co się złożyło 6 zwycięstw, 4 remisy i tylko 2 porażki. Podopieczni trenera Marcina Matysiaka wygrali dwa ostatnie mecze, w tym 4:2 z prowadzącą w tabeli Legionovią, dzięki czemu oddalili się od strefy spadkowej aż o 10 punktów.

Przed drużyną rezerw ŁKS-u pięć ostatnich meczów sezonu i spotkania z zespołami zajmującymi w większości miejsca z górnej części trzecioligowej tabeli. Trzy z nich rozegramy na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej, więc będzie jeszcze okazja zobaczyć w akcji Aleksandra Ślęzaka i spółkę.

 • ŁKS II – Unia Skierniewice (8. miejsce w tabeli)
 • Polonia Warszawa (2) – ŁKS II
 • ŁKS II – Błonianka Błonie (6)
 • Jagiellonia II Białystok (10) – ŁKS II
 • ŁKS II – Świt Nowy Dwór Mazowiecki (3)

Szansa na pierwszą trójkę

Drugi zespół rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego także sprawia nam w tym sezonie wiele radości, a należy pamiętać, że złożona z bardzo młodych zawodników drużyna jest beniaminkiem w klasie okręgowej i dla wielu jej piłkarzy to pierwszy kontakt z futbolem seniorskim. Podopieczni trenera Mariusza Zasady zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli i już wcześniej zapewnili sobie utrzymanie. Straty do lidera (AKS SMS Łódź) ełkaesiacy nie zdołają już odrobić, ale nadal mają szansę zakończyć rozgrywki w pierwszej trójce.

Także przed ŁKS III Łódź jeszcze pięć ligowych meczów (trzy domowe), w tym spotkanie z zajmującym czwarte miejsce w tabeli Nerem Poddębice oraz dwoma obecnie najsłabiej punktującymi drużynami tej klasy rozgrywkowej. Dodajmy, że ta sama drużyna rywalizuje z UKS SMS Łódź w rozgrywkach juniorskich o wygranie I ligi wojewódzkiej U-19. Oba zespoły zdobyły tę samą liczbę punktów (lepszy bilans bezpośrednich spotkań maja ełkaesiacy). Do końca tych rozgrywek (mamy na myśli I ligę wojewódzką U-19) pozostały dwie kolejki (nasz zespół zagra jeszcze ze SP Widzew i Wartą Sieradz).

 • ŁKS III – Włókniarz Zgierz (13. miejsce w tabeli)
 • Sokół III Aleksandrów Łódzki (14) – ŁKS II
 • ŁKS III – Ner Poddębice (4)
 • GLKS Sarnów/Dalików (15) – ŁKS III
 • ŁKS III – Włókniarz Pabianice (6)

Gramy do końca

Wiele emocji czeka nas w związku z finiszem rozgrywek występującej w Centralnej Lidze Juniorów drużyny ŁKS U-17. Juniorzy Łódzkiego Klubu Sportowego dzięki sobotniemu zwycięstwu w derbach na Widzewem (3:0) nadal mają szansę na utrzymanie, chociaż nie wszystko obecnie jest w ich rękach. Podopieczni trenerów Jakuba Wróblewskiego i Daniela Figi zajmują 7. miejsce w tabeli ze stratą dwóch „oczek” do bezpiecznej lokaty, a w perspektywie mają jeszcze dwa spotkania.

 • Stomil Olsztyn (8. miejsce w tabeli) – ŁKS U-17
 • ŁKS Łódź U-17 – Legia Warszawa (4)

Już bezpieczni

Druga z naszych młodzieżowych drużyn (ŁKS U-15) występująca obecnie w Centralnej Lidze Juniorów też w ubiegły weekend wygrała ważny derbowy mecz (2:1 z AKS SMS Łódź), co w połączeniu z wynikiem innego meczu zapewniło ełkaesiakom utrzymanie w lidze. Przed zespołem trenerów Kacpra Modrzejewskiego i Bartosza Krymarysa (obecnie 5. miejsce) dwa ostatnie mecze w bieżącym sezonie i chociaż tak jak w przypadku starszych o dwa lata kolegów nie wynik sportowy jest tutaj najważniejszy, cieszymy się z udanego finiszu, który w tym przypadku pozwoli rywalizować jesienią w Centralnej Lidze Juniorów drużynie rocznika 2008.

 • ŁKS U-15 – Widzew Łódź (8. miejsce w tabeli)
 • UKS Varsovia (2) – ŁKS Łódź U-15