Aktualności

Drugi sparing. ŁKS – Pogoń Siedlce 1:3

0
18 / 01 / 2023

Piłkarze ŁKS-u w środę rozegrali mecz sparingowy z Pogonią Siedlce. Drugoligowiec wygrał 3:1, a jedyną bramkę dla łodzian zdobył na początku spotkania Jan Łabędzki.

W pierwszym w tym roku sparingu, czyli w piątkowym spotkaniu ze Zniczem Pruszków (3:0) na premierowego gola czekaliśmy dziesięć minut. W środę ełkaesiacy okazali się jeszcze szybsi. Już w 4. minucie Pirulo wraz z Kamilem Dankowskim rozegrali piłkę na prawym skrzydle, ten ostatni zagrał na środek pola karnego, gdzie świetnie ustawiony Jan Łabędzki płaskim strzałem otworzył wynik meczu (1:0).

Początek spotkania należał do zespołu trenera Kazimierza Moskala i w dwóch pierwszych kwadransach zawodów naprawdę dobrze oglądało się grę lidera Fortuna 1 Ligi. Ełkaesiacy ciekawie, zazwyczaj szybko i z pomysłem rozgrywali futbolówkę w środku pola, do tego często dochodzili do sytuacji podbramkowych. Na bramkę drugoligowca strzelali m.in. Mateusz Kowalczyk (po efektownej akcji Jana Łabędzkiego), Piotr Janczukowicz (po sprytnym zagraniu w tempo „Kowala”), z dystansu huknął Artjemus Tutyskinas, a z powietrza tuż obok bramki kropnął Pirulo.

Goście też nie próżnowali, odgryzając się od czasu do czasu groźnymi wypadami – upiekło się nam przy dwóch pierwszych próbach, gdy albo dobrze interweniował Nacho Monsalve, albo na posterunku był Aleksander Bobek, ale w ostatnim kwadransie podopieczni trenera Marka Saganowskiego dwukrotnie zaskoczyli naszą defensywę i jeszcze przed przerwą objęli prowadzenie (w 35. minucie wyrównał płaskim strzałem Cezary Bujalski, a potem Damian Nowak wykorzystał rzut karny).

Po zmianie stron na boisku zameldowała się druga jedenastka, ale tak jak w końcówce pierwszej połowy drugoligowiec nadal poczynał sobie całkiem śmiało, więc Michał Kołba (zastąpił w przerwie Aleksandra Bobka) kilkukrotnie musiał interweniować, zwłaszcza po kąśliwych strzałach z dystansu. Nasz bramkarz skapitulował w tej części spotkania tylko raz – w 65. minucie, gdy przyjezdni po szybkiej kontrze i małym zamieszaniu w naszej szesnastce zdobyli trzecią bramkę.

ŁKS próbował odpowiedzieć – po solowej akcji i mocnym uderzeniu zza pola karnego Bartosza Szeligi świetnie spisał się golkiper Pogoni, a potem do tego ostatniego dwukrotnie uśmiechnęło się szczęście, bo ani w sytuacji oko w oko z bramkarzem gości (74. minuta), ani po strzale głową z bliskiej odległości futbolówka nie znalazła się w bramce drugoligowca. Tym razem podopieczni „Sagana” okazali się lepsi (rok temu prowadzony przez wychowanka ŁKS-u Motor Lublin przegrał tutaj 1:2) i wygrali 3:1.

Środowy sparing z Pogonią Siedlce był ostatnim sprawdzianem ełkaesiaków przed rozpoczęciem zgrupowania w Side. W trakcie obozu w Turcji, który rozpocznie się już w sobotę 21 stycznia łodzianie rozegrają trzy mecze sparingowe, a ich rywalami będą FC Admira Wacker Mödling z Austrii (25 stycznia), Worskła Połtawa z Ukrainy (28 stycznia) i AFK Csikszereda Miercurea Ciuc z Rumunii (3 lutego)..


Mecz sparingowy / ŁKS Łódź – Pogoń Siedlce 1:3 (1:2)

  • Bramki: 1:0 Jan Łabędzki (4), 1:1 Cezary Bujalski (35), 1:2 Damian Nowak (44 – kar.), 1:3 zawodnik testowany (65)
  • ŁKS (I połowa): Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Artjemus Tutyskinas, Bartosz Biel, Mateusz Kowalczyk, Jan Łabędzki, Pirulo, Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić.
  • ŁKS (II połowa): Michał Kołba – Marcel Wszołek, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, (zawodnik testowany), Damian Nowacki, Michał Trąbka, Dawid Kort, Nelson Balongo (Grzegorz Glapka), Bartosz Szeliga, (zawodnik testowany).Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny