Aktualności

Pierwszy sparing na plus. ŁKS – Znicz 3:0

24
13 / 01 / 2023

Piłkarze ŁKS-u swój pierwszy w 2023 roku mecz sparingowy wygrali 3:0. Zwycięstwo nad drugoligowym Zniczem Pruszków zapewniły dwa gole Nelsona Balongo i bramka Pirulo.

Od początku piątkowego sparingu gra toczyła się pod dyktando podopiecznych trenera Kazimierza Moskala, więc to, co godne uwagi w pierwszym kwadransie, działo się na połowie drugoligowca. Na premierowego w 2023 roku gola ŁKS-u nie czekaliśmy długo, bo już w 10. minucie futbolówka zatrzepotała w siatce bramki Znicza. Największa w tym zasługa Mateusza Kowalczyka, Artemijusa Tutyskinasa (popisał się dokładnym dośrodkowaniem z lewego skrzydła) i Nelsona Balongo, który całą tę akcję zwieńczył celnym strzałem głową.

Duża przewaga łodzian stopniała nieco dopiero po dwudziestu minutach. Odtąd graliśmy nieco więcej na środku boiska, a i od czasu co czasu zakotłowało się i pod naszą bramką. Groźniejszy nadal był jednak lider Fortuna 1 Ligi, a bardzo dużą ochotę na kolejnego gola miał zwłaszcza Nelson Balongo.

W 15. minucie jeszcze się nie udało, bo strzał napastnika sprzed pola karnego okazał się minimalnie niecelny, ale w końcówce pierwszej połowy celownik wyregulowano już poprawnie – ełkaesiacy przeprowadzili szybką kontrę, Bartosz Szeliga zagrał z wyczuciem do Nelsona Balongo, a ten soczystym uderzeniem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie. Dodajmy, że chwilę wcześniej dwukrotnie odgryźli się drugoligowcy (Aleksander Bobek obronił dwa kąśliwe strzały z dystansu).

Po zmianie stron na murawie zameldowała się druga jedenastka, wśród której pojawili się m.in. ściągnięci do pierwszego zespołu z drużyny rezerw Jowin Radziński i Jan Łabędzki oraz Pirulo. Hiszpan ustalił wynik spotkania w 65. minucie i tu znów było na czym oko zawiesić – w akcji skrzydłowego podobać się mogło i świetne przyjęcie piłki, i krótki drybling zakończony w stylu najskuteczniejszego strzelca ŁKS-u, czyli zejściem ze skrzydła do środka, i w końcu także precyzyjny strzał.

Szansę na kolejne gole mieli jeszcze m.in. Dawid Kort (uderzył z rzutu wolnego), Pirulo (po sprytnie rozegranym przez łodzian stałym fragmencie gry) i Jan Łabędzki. Znicz odpowiedział w drugiej połowie trzeba bardzo groźnymi strzałami, lecz najpierw zawodnikowi w Pruszkowa zabrakło precyzji (jego płaski strzał z ostrego kąta prześlizgnął się obok słupka), a dwie kolejne próby w świetnym stylu zatrzymał Dawid Arndt.

W zakończonym trzybramkowym zwycięstwem sparingu trener Kazimierz Moskal skorzystał z usług dwudziestu dwóch zawodników. W środę 18 stycznia formę łodzian, tuż przed rozpoczęciem zgrupowania w Turcji, sprawdzi Pogoń Siedlce.


Mecz sparingowy / ŁKS Łódź – Znicz Pruszków 3:0 (2:0)

  • Bramki: 1:0 Nelson Balongo (10), 2:0 Nelson Balongo (43), 3:0 Pirulo (65)
  • ŁKS (I połowa): Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Artemijus Tutyskinas, Bartosz Biel, Vladyslav Okhronchuk, Mateusz Kowalczyk, Bartosz Szeliga, Michał Trąbka, Nelson Balongo
  • ŁKS (II połowa): Dawid Arndt – Marcel Wszołek, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Jowin Radziński, Dawid Kort, Damian Nowacki, Jan Łabędzki, Pirulo, Piotr Janczukowicz, zawodnik testowany.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny