Aktualności

Dawid Kort dołączy do ŁKS

29
09 / 06 / 2022

ŁKS podpisał umowę z Dawidem Kortem. 27-letni pomocnik, który ma na koncie ponad 90 występów w ekstraklasie, związał się z naszym klubem umową obowiązującą od 1 lipca br. do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

Wychowanek Pogoni Szczecin w klubie z Pomorza spędził większą część swojej piłkarskiej kariery, tam też rozpoczął przygodę z futbolem, tam występował w Młodej Ekstraklasie, tam w końcu zadebiutował w seniorskim futbolu (w trzecioligowej drużynie Pogoni) i w 2013 roku także w ekstraklasie.

Ten pierwszy portowy rozdział zwieńczyło pięć występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. W latach 2014-2015 zawodnik spróbował pierwszoligowego grania w barwach najpierw Floty Świnoujście, a następnie Bytovii Bytów, ale już wiosną 2016 roku wrócił do pierwszej drużyny Pogoni i zaczął regularnie pojawiać się na ekstraklasowych boiskach (w trakcie trzech sezonów: 54 mecze i 6 goli w ekstraklasie). W tym okresie występował także w młodzieżowych reprezentacjach Polski (U-18, U-19 i U-20)

Rundę jesienną sezonu 2018/2019 piłkarz spędził w Wiśle Kraków, gdzie również odgrywał ważną rolę (20 meczów i 3 gole), a po rozwiązaniu umowy z „Białą Gwiazdą” przyszedł czas na zagraniczny wyjazd. Grecka przygoda w APS Atrómitosie Athinón zamknęła się na trzech meczach. Trzy lata temu pomocnik wrócił do naszego kraju i związał się z pierwszoligowcami (Miedzią Legnica i Odrą Opole), a w trakcie ubiegłego sezonu znów oglądaliśmy go w ekstraklasie, a konkretnie w Stali Mielec (13 meczów).

1 lipca Dawid Kort zostanie nowym zawodnikiem ŁKS-u. Nasz klub podpisał z środkowym pomocnikiem umowę obowiązującą do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

Dawidzie, mocno trzymamy kciuki za wiele udanych meczów z przeplatanką na piersi!


Dawid Kort w lidze

  • Bilans w ekstraklasie: 95 meczów / 11 goli / 4 asysty / śr. na boisku: 51 minut na mecz
  • Bilans w I lidze: 75 meczów / 10 goli / 14 asyst / śr. na boisku: 61 minut na mecz
  • Bilans w pucharze krajowym: 13 meczów / 3 gole / 1 asysta / śr. na boisku: 84 minuty na mecz
  • Najwięcej goli z: Lechia Gdańsk, Cracovia (3)
  • Najwięcej asyst z: Wisła Płock, Wigry, Olimpia Grudziądz, Radomiak (2)
  • Najwięcej meczów z: Lechia Gdańsk, Sandecja, Arka (9)
  • Najwięcej wygranych meczów z: Sandecja (5), Arka (4)


SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny