Drużyna

Skład Fortuna 1 Ligi w sezonie 2022/2023

30.05.2022

30.05.2022

Skład Fortuna 1 Ligi w sezonie 2022/2023

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Znamy już skład Fortuna 1 Ligi w sezonie 2022/2023. W pierwszoligowej rywalizacji, która rozpocznie się w połowie lipca weźmie udział oprócz ŁKS-u siedemnaście zespołów, w tym wielokrotni mistrzowie Polski i zdobywcy krajowego pucharu.

W sezonie 2022/2023 ŁKS znów zmierzy się na zapleczu ekstraklasy z siedemnastoma drużynami. Wśród nich znajdzie się trzech spadkowiczów z PKO BP Ekstraklasy (Wisła Kraków, Bruk-Bet Termalica i Górnik Łęczna) oraz trzech beniaminków, którym gratulujemy awansu do Fortuna 1 Ligi (Chojniczanka Chojnice, Ruch Chorzów, Stal Rzeszów).

Pozostałych jedenaście zespołów rywalizowało z ełkaesiakami w ubiegłym sezonie. Dodajmy, że w składzie pierwszoligowców na sezon 2022/23 znajdziemy trzech byłych mistrzów Polski (Ruch Chorzów, Wisła Kraków i nasz ŁKS), medalistów mistrzostw Polski (oprócz wymienionego tercetu także GKS Katowice, GKS Tychy, Zagłębie Sosnowiec i Odra Opole) oraz zdobywców krajowego pucharu (Ruch, Wisła Kraków, Zagłębie Sosnowiec, ŁKS, Arka Gdynia, GKS Katowice i Stal Rzeszów).

Skład Fortuna 1 Ligi na sezon 2022/23:

Resovia Rzeszów, Arka Gdynia, Bruk-Bet Termalika Nieciecza, Chojniczanka Chojnice, Chrobry Głogów, GKS Katowice, GKS Tychy, Górnik Łęczna, ŁKS Łódź, Odra Opole, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Puszcza Niepołomice, Ruch Chorzów, Sandecja Nowy Sącz, Skra Częstochowa, Stal Rzeszów, Wisła Kraków, Zagłębie Sosnowiec.


Zobacz też: Ramowy terminarz Fortuna 1 Ligi sezonu 2022/2023