Drużyna

Ełkaesiacy zagrali w młodzieżowych reprezentacjach Polski

08.06.2022

08.06.2022

Ełkaesiacy zagrali w młodzieżowych reprezentacjach Polski

Dwóch ełkaesiaków – Mateusz Kowalczyk i Kelechukwu Ibe-Torti – we wtorek wystąpiło w meczach młodzieżowych reprezentacji Polski U-18 i U-20.

Dla Kelechukwu Ibe-Torti wczorajszy występ w spotkaniu z Włochami był debiutem w młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 20 prowadzonej przez Miłosza Stępińskiego. Młody skrzydłowy rozpoczął rozegrany w ramach Elite League wyjazdowy mecz z Italią w wyjściowym składzie i spędził na boisku nieco ponad godzinę. Drugi z naszych w reprezentacji Polski U-20, czyli Jan Kuźma, znalazł się na ławce rezerwowych. Biało-czerwoni pokonali rówieśników z Włoch 1:0 po golu zdobytym w 90. minucie przez Maksymiliana Tkocza.

We wtorek kolejny występ w reprezentacji Polski do lat 18 zaliczył też Mateusz Kowalczyk. Ełkaesiak pojawił się na boisku w 80. minucie zakończonego bezbramkowym remisem spotkania ze Słowenią, rozegranego w ramach towarzyskiego turnieju.

Przypomnijmy, że Jan Kuźma rozegrał w ubiegłym sezonie 15 meczów w pierwszej drużynie ŁKS-u i 11 w trzecioligowych rezerwach (1 gol), z kolei Kelechukwu Ibe-Torti wystąpił w 17 spotkaniach pierwszej drużyny (1 gol w lidze), do tego zaliczył 4 mecze w III lidze (1 gol). Mateusza Kowalczyka w ubiegłym sezonie ligowym obejrzeliśmy na boisku w 12 meczach w Fortuna 1 Lidze (1 gol) oraz 15 spotkaniach w trzecioligowych rezerwach (1 gol).