Maciej Dąbrowski zostaje w ŁKS

02 / 06 / 2022

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w kadrze ŁKS-u zostaje z nami! Łódzki Klub Sportowy przedłużył umowę z Maciejem Dąbrowskim o kolejny sezon.

Urodzony na Kujawach obrońca w trakcie kariery piłkarskiej był związany m.in. z Zawiszą Bydgoszcz, Wisłą Kraków i Koroną Kielce, GKS-em Bełchatów (tu zaliczył ekstraklasowy debiut), Olimpią Grudziądz, Pogonią Szczecin, Zagłębiem Lubin (z „Miedziowymi” zakwalifikował się do europejskich pucharów) i Legią Warszawa. Z drużyną ze stolicy zdobył mistrzostwo Polski i tytuł najlepszego obrońcy ligi (2017), wystąpił też w europejskich pucharach.

W grudniu 2019 roku przyszedł czas na ŁKS. Właśnie wtedy Łódzki Klub Sportowy podpisał z doświadczonym defensorem dwuipółletnią umowę. Maciej Dąbrowski w barwach naszego zespołu rozegrał w sumie 66 meczów (15 w PKO BP Ekstraklasie, 48 w Fortuna 1 Lidze i 3 w Fortuna Pucharze Polski) i zdobył jedną bramkę (w zremisowanym 2:2 derbowym spotkaniu na stadionie Widzewa).

35-letni obrońca, jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w kadrze pierwszoligowego ŁKS-u, zostaje z nami jeszcze przynajmniej na jeden sezon. W środę Łódzki Klub Sportowy przedłużył umowę z Maciejem Dąbrowskim do końca czerwca 2023 roku. – Maciej jest doświadczonym zawodnikiem, który nadal potrafi wnieść na boisku i do szatni drużyny wiele pozytywów. Na pewno nie ustrzegł się błędów w ostatnich miesiącach, ale nikt nie powinien kwestionować jego piłkarskiej wartości. Cieszymy się, że nadal będzie reprezentował barwy Łódzkiego Klubu Sportowego – mówi Janusz Dziedzic, dyrektor sportowy ŁKS-u.