Aleksander Bobek zawodnikiem 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy!

08.08.2023

Aleksander Bobek zawodnikiem 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy!

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Kapitalna postawa naszego bramkarza w meczu z Koroną Kielce nie uszła uwadze kibiców. Wychowanek ŁKS-u decyzją internautów zwyciężył w głosowaniu na najlepszego zawodnika 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wśród nominowanych oprócz Aleksandra Bobka znaleźli się Sebastian Madejski z Cracovii i Bartłomiej Wdowik z Jagiellonii Białystok.

Wychowanek ŁKS-u i uczeń Szkoły Marcina Gortata spisuje się od początku sezonu tak jak w poprzednim, czyli robi duże wrażenie. Na Aleksandra Bobka zwrócono uwagę już po 1. kolejce PKO BP Ekstraklasy, gdy znakomicie zaprezentował się w wyjazdowym spotkaniu z Legią Warszawa (obronił m.in. strzał z rzutu karnego Josue). Teraz wygrał głosowanie na profilu organizatora rozgrywek i decyzją internautów otrzymał tytuł najlepszego zawodnika 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

W piątkowym wygranym przez ŁKS 2:1 meczu z Koroną Aleksander Bobek w świetnym stylu zatrzymał m.in. dwa strzały Ronaldo Deaconu i główkę Martina Remacle, a od początku sezonu obronił już w sumie dwanaście uderzeń. W głosowaniu na zawodnika 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy nasz bramkarz pokonał golkipera Cracovii Sebastiana Madejskiego, który świetnie spisał się w starciu tej drużyny w wygranym 1:0 spotkaniu z Radomiakiem oraz Bartłomieja Wdowika, autora zwycięskiego gola dla Jagiellonii Białystok w wygranym 2:1 meczu z Widzewem.

Dodajmy, że dla 19-letniego golkipera, z którym ŁKS podpisał niedawno dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o rok, to pierwszy w karierze sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. W ubiegłym sezonie Aleksander Bobek rozegrał w barwach ŁKS-u 24 spotkania w Fortuna 1 Lidze (a także cztery w trzecioligowych rezerwach i jeden w Fortuna Pucharze Polski), a poza trzema obronionymi rzutami karnymi w lidze, zaliczył też wiele innych bardzo ważnych interwencji, co docenił selekcjoner reprezentacji Polski do lat 19, powołując bramkarza m.in. na rozegrane latem mistrzostwa Europy w tej kategorii wiekowej.