Czas na operację „derby Łodzi”

Drużyna

Czas na operację „derby Łodzi”

07.08.2023

07.08.2023

Pięć dni dzieli nas od derbów Łodzi. Przygotowania drużyny do meczu z lokalnym rywalem już się rozpoczęły.

Wygrany 2:1 w ostatnich sekundach mecz z Koroną Kielce sprawił nam wszystkim wiele radości, ale już teraz myślami jesteśmy przy kolejnym spotkaniu, zresztą Kazimierz Moskal już chwilę po ostatnim gwizdku przypomniał zawodnikom w szatni o czekającym ich za kilka dni wyzwaniu.

Po trzech z rzędu superpiątkach czas na gorączkę sobotniej nocy. O tym, że derby są meczami szczególnymi (i rządzącymi się swoimi prawami) mówią i piszą wszyscy od lat, więc zamiast powtarzać wyświechtane frazesy, kilka słów o tym, jak piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego zamierzają przygotować się do starcia z drużyną z al. Piłsudskiego.

Zaczniemy w poniedziałek od wieczornego treningu na boisku, gdzie ełkaesiacy będą ćwiczyć także we wtorek, środę, czwartek i piątek. We wtorek trenować będziemy dwukrotnie, do tego w jeden z tych dni sztab szkoleniowy będzie miał do dyspozycji płytę główną stadionu Króla.

Do treningów z drużyną wracają Pirulo, Bartosz Szeliga, Nacho Monsalve i Kay Tejan. Wszyscy zmagali się ostatnio z problemami zdrowotnymi i z tego powodu nie mieli szansy zagrać w piątkowym starciu z Koroną Kielce, chociaż Pirulo usiadł na ławce rezerwowych. Dodajmy, że żaden z naszych piłkarzy nie musi pauzować z powodu kartek, więc akurat tym trener Kazimierz Moskal nie musi się martwić przed sobotnim meczem.

Dla doświadczonego szkoleniowca będzie to derbowy debiut, bo tak się akurat złożyło, że chociaż Kazimierz Moskal spędził na ławce trenerskiej ŁKS-u w sumie niemal trzy lata, z tym rywalem dotąd nie rywalizował. Spotkał się z nim natomiast, gdy pełnił obowiązki trenera Wisły Kraków, GKS-u Katowice oraz Zagłębia Sosnowiec i nie ma się tutaj absolutnie czego wstydzić (bilans: trzy zwycięstwa, tylko jedna porażka; wszystkie w roli gospodarza). Z obecnej drużyny występ na obiekcie naszego lokalnego rywala w trykocie ŁKS-u mają na koncie Michał Kołba, Dawid Arndt, Bartosz Szeliga, Nacho Monsalve i Pirulo.

Starcie z Widzewem jest ważne, ale czas również mobilizować się na kolejne spotkanie na stadionie Króla, bo to rozegramy z jedną z najlepszych drużyn poprzedniego sezonu. Dziś (tj. w poniedziałek) rozpoczęła się internetowa sprzedaż biletów (bilety.lkslodz.pl) na mecz 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy: ŁKS – Pogoń Szczecin, który zaplanowano na niedzielę 20 sierpnia (początek o godz. 15).