Drużyna

Aleksander Bobek na dłużej w ŁKS

20.07.2023

20.07.2023

Aleksander Bobek na dłużej w ŁKS

fot. Mateusz Słodkowski / Cyfrasport

ŁKS przedłużył umowę z Aleksandrem Bobkiem. Obecny kontrakt naszego klubu z utalentowanym, 19-letnim bramkarzem obowiązuje do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia umowy o kolejny rok.

Aleksander Bobek pochodzi z Łodzi,  jest wychowankiem Akademii ŁKS i co ciekawe, jego przygoda z najstarszym klubem sportowym Łodzi rozpoczęła się od udziału w turnieju międzyszkolnym, na którym został wypatrzony przez trenerów Akademii ŁKS. Postępy, jakie od tego czasu zrobił mający już 192 cm wzrostu bramkarz (i uczeń Szkoły Marcina Gorata) robią wrażenie.

Jego talent poparty sumienną pracą nie uszedł uwadze szkoleniowców Akademii ŁKS, selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji Polski i sztabowi pierwszej drużyny łódzkiego klubu. Ełkaesiak otrzymuje regularne powoływania do kadr młodzieżowych biało-czerwonych, a ostatnio wraz z zespołem do lat 19 brał udział w mistrzostwach Europy, co oczywiście ma związek z jego świetną postawą w lidze.

W ubiegłym sezonie Aleksander Bobek rozegrał w barwach ŁKS-u 24 spotkania w Fortuna 1 Lidze (a także cztery w trzecioligowych rezerwach i jeden w Fortuna Pucharze Polski), a poza trzema obronionymi rzutami karnymi w lidze, zaliczył też wiele innych bardzo ważnych interwencji, które pomogły zespołowi awansować do PKO BP Ekstraklasy.

ŁKS podpisał z Aleksandrem Bobkiem dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok.