Drużyna

Dołącz do Fantasy Ekstraklasy!

19.07.2023

19.07.2023

Dołącz do Fantasy Ekstraklasy!

Sportowa rywalizacja powraca na ligowe boiska. Ale nie tylko tam! Już teraz kibice mogą ponownie mierzyć się ze sobą w LOTTO Fantasy Ekstraklasie.

LOTTO Fantasy Ekstraklasa to interaktywna gra sportowa, która umożliwia kibicom tworzenie wymarzonych drużyn piłkarskich. Każdy z uczestników ma możliwość wyboru zawodników ze wszystkich 18 klubów występujących w PKO Bank Polski Ekstraklasie i stworzenia z nich własnego zespołu. Co kolejkę do zadań wirtualnego managera należy również wyznaczenie kapitana, a w razie potrzeby – przeprowadzanie transferów.

Osiągnięcia w konkursie zależą od realnych wyników i statystyk zawodników. Piłkarze zdobywają punkty między innymi za strzelenie goli, asysty, wygrane spotkania czy pojawienie się w pierwszym składzie. Bramkarze, obrońcy i pomocnicy dodatkowo punktują dzięki zachowaniu czystego konta. Ponadto, ujemne punkty są przyznawane za otrzymanie kartek, nieudane wykonywanie rzutów karnych, a także za gole samobójcze. Wszyscy uczestnicy rywalizują w ramach w klasyfikacji generalnej, regionalnej, kolejki, miesiąca oraz w klasyfikacjach klubowych. Nowością w tej edycji są profile drużyn. W ramach jednego konta gracze będą zachęcani do tworzenia dodatkowych składów, np. składających się wyłącznie z młodzieżowców.

– Zależy nam na zaangażowaniu różnych grup kibiców, zarówno tych oglądających każdy mecz w kolejce, ale również tych, którzy interesują się wyłącznie ulubioną drużyną. Chcemy pozwolić im na jeszcze mocniejsze przeżywanie kolejnych spotkań. To dodatkowa dawka emocji, którą gwarantuje Fantasy Ekstraklasa. Cieszy nas również fakt, że projekt ma istotną wartość biznesową i pomaga zwiększać wartość praw marketingowych – mówi Daniel Kobyłka, Manager ds. Nowych Mediów Ekstraklasy SA.

Oficjalnym partnerem Fantasy Ekstraklasy jest Totalizator Sportowy wraz z marką LOTTO. Konkurs wpisał się już na stałe w krajobraz ligowych rozgrywek. W trakcie całego poprzedniego sezonu serwis odwiedziło ponad 270 tys. unikalnych użytkowników, którzy łącznie wygenerowali ponad 30 mln odsłon stron. LOTTO Fantasy Ekstraklasa dostępna jest pod adresem fantasy.ekstraklasa.org oraz w oficjalnej aplikacji mobilnej Ekstraklasy.