Adrien Louveau dołączył do ŁKS

13 / 07 / 2023

Kolejnym zawodnikiem, którego w letnim oknie transferowym pozyskał ŁKS, został Adrien Louveau. Klub z al. Unii związał się z wychowankiem francuskiego RC Lens dwuletnią umową.

23-latek swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w małym klubie – US Marquette. Następnie był już związany wyłącznie z Racing Club de Lens, obecnym wicemistrzem Francji. 18 kwietnia 2021 roku zadebiutował w barwach Les Sang et Or w rozgrywkach Ligue 1 – rozegrał wówczas siedem minut w zakończonym 1:1 spotkaniu ze Stade Brestois. Minione rozgrywki Francuz spędził w rezerwach RC Lens, rozgrywając w nich 19 spotkań i strzelając 3 bramki w rozgrywkach National 3. Kilkukrotnie był także w kadrze pierwszej drużyny w meczach Ligue 1.

– Adrien to zawodnik bardzo dobrej akademii z Lens, gdzie ostatnio występował i przechodził wszystkie szczeble piłkarskiej edukacji. W ostatnim czasie był też kapitanem zespołu rezerw, w którym najczęściej grywał. Był też obecny przy pierwszym zespole, z którym często trenował. Jednak Adrien chciał poszukać możliwości dalszego rozwoju poza Francją, ponieważ wiemy jak wymagająca jest liga francuska dla zawodników. Oczywiście miał propozycję pozostania w Ligue 2, ale udało się go przekonać by przyjechał do Łodzi i rozpoczął treningi z nami. Dla niego to też ciekawa perspektywa i możliwość gry na najwyższym piłkarskim poziomie w Polsce. Finalnie przekonaliśmy go do naszego projektu i podpisaliśmy umowę – opowiada Janusz Dziedzic, dyrektor sportowy biało-czerwono-białych.

Adrien przed podpisaniem kontraktu uczestniczył w zajęciach z zespołem Kazimierza Moskala oraz uczestniczył w dwóch grach kontrolnych, w którym zaprezentował się z bardzo dobrej strony. – Ocena tego zawodnika była na tyle pozytywna, że pozostanie w naszym klubie na dłużej. Widzimy w tym chłopaku potencjał. Wiemy, że to młody piłkarz i chcemy pracować nad tym, by w przyszłości stanowił o sile naszej drużyny – zakończył dyrektor sportowy.

ŁKS związał się z Adrienem Louveau dwuletnim kontraktem, ważnym do końca czerwca 2025 roku.