Akademia

Alan Siwek z profesjonalnym kontraktem

07.09.2022

07.09.2022

Alan Siwek z profesjonalnym kontraktem

ŁKS podpisał profesjonalny kontrakt z Alanem Siwkiem. W bieżącym sezonie 15-letni napastnik występuje w Centralnej Lidze Juniorów U-17 i w czterech meczach zdobył już dwa gole.

Alan Siwek urodził się w 2007 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Jest wychowankiem Akademii ŁKS i uczniem Szkoły Marcina Gortata. W tym tygodniu nasz klub związał się z utalentowanym piłkarzem pierwszym profesjonalnym kontraktem w jego karierze.

– Ciężko na to pracowałem, więc dziś czuję naprawdę dużą dumę. Od małego jestem ełkaesiakiem. Bardzo cenię ten klub i cieszę się, że mogę go reprezentować – powiedział piłkarz chwilę po złożeniu parafki na umowie, podkreślając przy okazji znaczenie Szkoły Marcina Gortata. –  To, że uczę się w tej szkole bardzo pomaga mi rozwinąć skrzydła. W jednym miejscu mam szkołę i treningi, nie tracę czasu na dojazdy, wszystko jest dobrze skoordynowane, więc mogę się skupić na dobrych ocenach i grze w piłkę nożną – dodał ełkaesiak.

15-latek jest napastnikiem. W zeszłym sezonie był jednym z liderów i przy okazji kapitanem występującej w Centralnej Lidze Juniorów drużyny do lat 15. Jesienią 2021 roku Alan Siwek rozegrał 14 meczów, zdobył 10 goli i zanotował 2 asysty. Wiosną było jeszcze lepiej – 14 meczów, 11 goli i 3 asysty, do tego aż 1066 minut na boisku (najwięcej w drużynie) – wszystko to bardzo pomogło drużynie utrzymać się w CLJ. Dzięki świetnej postawie zawodnik awansował przed tym sezonem do starszej drużyny Akademii ŁKS i dziś rywalizuje w Centralnej Lidze Juniorów U-17, co więcej w czterech pierwszych meczach bieżących rozgrywek zdobył już dwa gole.

– Oczywiście, cieszę się z każdej bramki i na pewno postaram się poprawić liczby z poprzedniego sezonu, ale nie zapominam o tym, że w tym wszystkim zawsze najważniejsza jest drużyna – stwierdził napastnik.

Profesjonalna umowa, którą klub podpisał z Alanem Siwkiem, obowiązuje do końca czerwca 2025 roku, a my trzymamy kciuki za Alana, życząc mu przede wszystkim zdrowia i wielu udanych meczów z przeplatanką na piersi.