Gra Akademia ŁKS (23-24 października)

Gra Akademia ŁKS (23-24 października)

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Rozgrywki juniorskie dobiegają końca i już wkrótce zapadną najważniejsze rozstrzygnięcia. Drużyny Akademii ŁKS będą miały pracowitą sobotę, bo tym razem na niedzielę nie zaplanowano żadnego meczu. Większość spotkań ełkaesiacy rozegrają w ośrodku przy ul. Minerskiej.

Najmłodsze drużyny Akademii ŁKS (prowadzone przez Jarosława Byczkowskiego i Adama Gołaszewskiego) będą miały najwięcej pracy. O godz. 9.30 zawodnicy U9 rozpoczną dwumecz z Sokołem Aleksandrów Łódzki, z kolei ich młodsi koledzy (ŁKS Łódź U8) zmierzą się z KAS-em Konstantynów (także dwa mecze – początek o godz. 13).

Zespół Marcina Krasnopolskiego i Jakuba Drzewieckiego, czyli zawodnicy z rocznika 2010, tym razem w sobotę i niedzielę mają wolne, a swoje spotkanie rozegrają już w piątek, kiedy to na własnym boisku podejmą Łódzką Akademię Futbolu.

Drużyny młodzików (rocznik 2008 i 2009) także rozegrają mecze na własnej murawie. Trzy zespoły prowadzone przez Kacpra Modrzejewskiego, Bartosza Krymarysa, Oktawiana Maliszewskiego i Michała Zientarskiego zmierzą się kolejno: z Bzurą Ozorków (godz. 11), Włókniarzem Zelów (godz. 13) i Nerem Poddębice (godz. 15).

Juniorzy młodsi w ten weekend rozegrają dwa mecze. Najpierw zawodnicy z rocznika 2004 zmierzą się na boisku przy ul. Minerskiej z SPSCH Widzew (godz. 9), a następnie trenerzy Romuald Solarek, Jakub Wróblewski i Krystian Ilnicki wraz z podopiecznymi z zespołu U16 (rocznik 2005) udadzą się na wyjazdowy mecz z Łódzką Akademią Futbolu (godz. 12).

Dwa mecze czekają też najstarszy zespół juniorski prowadzony przez Radosława Pęciaka i Michała Zientarskiego. W rozgrywkach juniorskich A1 zawodnicy ŁKS-u zmierzą się z Ceramiką Opoczno (godz. 13), natomiast o godz. 16 ten sam zespół, ale pod szyldem ŁKS III powalczy o kolejne punkty w klasie A z LKS-em Czarnocin.

W międzyczasie (o godz.14) na boisko hybrydowe wybiegnie lider IV ligi – ŁKS II Łódź. Podopieczni Marcina Matysiaka i Pawła Drechslera podejmą Stal Głowno. Zapowiedź tego meczu znajdziecie TUTAJ.

Liczymy na komplet zwycięstw!

Autor: Mateusz Żegota