Drużyna

34. kolejka: Ostatni dla Was

24.05.2024

24.05.2024

34. kolejka: Ostatni dla Was

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W sobotę zakończymy sezon PKO BP Ekstraklasy domowym meczem ze Stalą Mielec. Spotkanie rozpocznie się na stadionie Króla o godz. 17.30, a bilety online kosztują tylko 1 zł. Bo ten #OstatnidlaWas.

Bilety online za złotówkę z jednej strony są formą podziękowań od klubu i Stowarzyszenia Kibiców ŁKS dla wszystkich fanów, którzy wspierali piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego przez cały sezon, a z drugiej strony – gorącym zaproszeniem do wzięcia udziału w nowym rozdziale, bo koniec tego jednego ma być początkiem czegoś nowego; czegoś, co mamy nadzieję – przyniesie wkrótce wszystkim ełkaesiakom więcej radości.

ŁKS zakończy tę przygodę z PKO BP Ekstraklasą meczem ze Stalą Mielec. Podopieczni trenera Kamila Kieresia zajmują przed 34. kolejką jedenaste miejsce w tabeli, od dawna są pewni ligowego bytu, co jednak wcale nie oznacza, że myślami są już na wakacjach. Świadczą o tym ostatnie wyniki Stali, która pokonała u siebie głównego dziś kandydata do mistrzowskiego tytułu (3:2 z Jagiellonią Białystok), a i zagrała na nosie innym zespołom z czołówki (remisy z Górnikiem Zabrze i Pogonią Szczecin).

Piłkarze ŁKS-u nie poprawią już swojego miejsca w tabeli, więc w ostatnim meczu zagrają przede wszystkim o szacunek kibiców. Liczymy też na to, że zechcą godnie pożegnać się z najważniejszymi w Polsce rozgrywkami piłkarskimi oraz ze swoim dotychczasowym szkoleniowcem, bowiem Marcin Matysiak w trakcie czwartkowej konferencji prasowej ogłosił, że mecz ze Stalą Mielec będzie jego ostatnim w roli pierwszego trenera Łódzkiego Klubu Sportowego.

Piłkarze ŁKS-u i Stali Mielec zmierzą się w lidze już po raz 52. W dotychczas rozegranych konfrontacjach ełkaesiacy odnieśli 16 zwycięstw, Stal górą była 14 razy, a pozostałych 21 spotkań zakończyło się podziałem punktów. Ostatnie zwycięstwo nad Stalą w lidze piłkarze ŁKS-u odnieśli 9 września 1995 roku, kiedy wygrali w Mielcu 1:0 po golu Macieja Terleckiego. W lutym w Mielcu Stal wygrała 1:0.

Starcie ŁKS-u ze Stalą Mielec, które sędziuje Marcin Kochanek, rozpocznie się w sobotę 25 maja o godz. 17.30. Bilety online za 1 zł tylko na bilety.lkslodz.pl (w kasach stacjonarnych w normalnych cenach; kasy czynne w dniu meczu od godz. 15). Przy okazji spotkania ze Stalą zachęcamy do odwiedzenia U2 ŁKS Store – oficjalnego sklepu ŁKS-u (w dniu meczu ze Stalą czynny od godz. 11.00 do 20.00).

Kibicom, którzy nie będą mogli być z nami, polecamy transmisję radiową naszego patrona medialnego, czyli Radia Łódź, transmisję Canal+ Sport lub Canal+ Online (zachęcamy też do zakupu pakietu Canal+ za 39 zł miesięcznie przez trzy miesiące przez ten LINK, dzięki czemu wesprzecie ŁKS).