Aktualności

Marcin Matysiak nie będzie już trenerem pierwszej drużyny

2
23 / 05 / 2024

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Trener Marcin Matysiak, któremu dziękujemy za jego zaangażowanie i pracę wykonaną z pierwszym zespołem, po meczu ze Stalą Mielec zrezygnuje z pełnienia obowiązków pierwszego szkoleniowca ŁKS-u. Nowego trenera „Rycerzy Wiosny” przedstawimy w czerwcu.

O swojej decyzji trener Marcin Matysiak wpierw poinformował piłkarzy pierwszej drużyny, a w czwartek przy okazji przedmeczowej konferencji prasowej – kibiców ŁKS-u. Szkoleniowiec zakończy swoją pracę w Łódzkim Klubie Sportowym zaplanowanym na sobotę ligowym meczem ze Stalą Mielec.

Trener nie zdecydował się na kontynuowanie pracy w roli pierwszego trenera ŁKS-u Łódź, pomimo woli powierzenia mu tej misji przez klub. Ponadto ŁKS złożył propozycję Marcinowi Matysiakowi pozostania w strukturach trenerskich, ale szkoleniowiec nie podjął jeszcze decyzji dot. swojej przyszłości.

Marcin Matysiak objął posadę pierwszego trenera ŁKS-u w drugiej połowie lutego, zastępując na tym stanowisku Piotra Stokowca. Pod wodzą Marcina Matysiaka ełkaesiacy rozegrali 13 meczów w PKO BP Ekstraklasie, z czego trzy spotkania wygrali, dwa zremisowali, a pozostałych osiem przegrali, zdobywając za jego kadencji 11 punktów. Dodajmy, że Marcin Matysiak rozpoczął pracę w Łódzkim Klubie Sportowym kilka lat temu od drużyn młodzieżowych Akademii ŁKS, poza tym prowadził z sukcesami zespół rezerw (z ŁKS II Łódź awansował najpierw do trzeciej, a potem także do drugiej ligi).

Marcinowi Matysiakowi dziękujemy za ostatnie miesiące pracy z pierwszą drużyną, jego profesjonalne podejście do sprawowanych obowiązków oraz zaangażowanie. Nowego trenera pierwszej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego, która w następnym sezonie będzie występowała w rozgrywkach pierwszej ligi, przedstawimy przed rozpoczęciem przygotowań zespołu do nowego sezonu.Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny