Drużyna

33. kolejka: Ostatni wyjazdowy

19.05.2024

19.05.2024

33. kolejka: Ostatni wyjazdowy

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W poniedziałkowy wieczór piłkarze ŁKS-u rozegrają ostatni wyjazdowy mecz kończącego się sezonu. W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy zmierzymy się z Zagłębiem w Lubinie. Transmisja w Canal+ Online, Canal+ Sport3 oraz Canal+ Sport5.

Zanim łodzianie pożegnają się z PKO BP Ekstraklasą domowym meczem ze Stalą Mielec, na który już dziś zapraszamy (bilety online za 1 zł), podopiecznych trenera Marcina Matysiaka czeka jeszcze jedno spotkanie w delegacji. W Lubinie ełkaesiacy zmierzą się z jedną z najlepszych drużyn ostatnich tygodni, która w trzech ostatnich kolejkach zdobyła komplet punktów (4:3 z Radomiakiem, 2:0 z Rakowem i 3:1 z Widzewem), dzięki czemu nie jest już uwikłana w walkę o ligowy byt, choć prawdę powiedziawszy nie bardzo jej to w tym roku groziło.

Ani w ŁKS-ie, ani w Zagłębiu nie ma zawodników zawieszonych ze względu na nadmiar żółtych kartek, choć w naszej drużynie zagrożonych taką pauzą w przypadku obejrzenia kolejnego kartonika jest aż ośmiu piłkarzy (Aleksander Bobek, Kamil Dankowski, Marcin Flis, Levent Gulen, Piotr Janczukowicz, Michał Mokrzycki, Dani Ramirez i Bartosz Szeliga). Poza tym nie pomogą nam na Dolnym Śląsku Husein Balić, Michał Mokrzycki i prawdopodobnie także Jakub Letniowski (zmagają się ostatnio z problemami zdrowotnymi).

Marcin Matysiak (trener ŁKS-u): Wierzę, że możemy w tych dwóch spotkaniach zostawić po siebie lepsze wrażenie. Cały tydzień pracowaliśmy po to, żeby wyglądało to jak najlepiej.


W dotąd rozegranych 40 ligowych spotkaniach z kompletu punktów ŁKS cieszył się 16 razy, jedno więcej wygrali „Miedziowi”, a 7 siedem spotkań zakończyło się remisem. Po raz ostatni ŁKS wygrał w Lubinie w mistrzowskim 1998 roku, gdy pokonał Zagłębie 4:2, z kolei ostatni ligowy punkt w Lubinie zdobyliśmy w 2007 roku. Cztery ostatnie starcia tych zespołów w Lubinie rozstrzygnęli na swoją korzyść piłkarze z Dolnego Śląska.

Mecz ŁKS-u z Zagłębiem Lubin, które sędziuje Sebastian Krasny, rozpocznie się w poniedziałek 20 maja o godz. 19. Polecamy transmisję radiową naszego patrona medialnego, czyli Radia Łódź, transmisję w Canal+ Sport3, Canal+ Sport5 lub Canal+ Online (zachęcamy też do zakupu pakietu Canal+ za 39 zł miesięcznie przez trzy miesiące przez ten LINK, dzięki czemu wesprzecie ŁKS).

Przy okazji przypominamy, że trwa sprzedaż biletów na ostatni domowy mecz ełkaesiaków w tym sezonie. Bilety online na spotkanie ŁKS-u ze Stalą Mielec zgarniecie za 1 zł!