32. kolejka: Piątek w Gliwicach

10 / 05 / 2024

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W 32. kolejce PKO BP Ekstraklasy piłkarze ŁKS-u zmierzą się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Zaczynamy w piątek o godz. 18. Transmisja w Canal+ Sport, Canal+ Online oraz Canal+ 4K.

Rozstrzygnięcia poprzedniej serii spotkań, w tym przede wszystkim niekorzystny wynik naszego spotkania ze Śląskiem Wrocław, sprawiły, że w Gliwicach zagramy o prestiż. Ekstraklasa i przeplatanka na piersi zobowiązują, więc liczymy, że ełkaesiacy spróbują sprawić niespodziankę i dadzą kibicom jeszcze odrobinę satysfakcji. Łatwo z pewnością nie będzie, bo z Piastem w Gliwicach zawsze nam szło jak po grudzie, w lidze jeszcze tam nie wygraliśmy, poza tym podopieczni Aleksandara Vukovicia właśnie w tym meczu zamierzają zapewnić sobie utrzymanie w elicie, co za tym idzie czeka nas konfrontacja z zespołem zdeterminowanym.

O kończących się rozgrywkach w wykonaniu „Piastunek” wiele (chociaż na pewno nie wszystko) mówi sucha statystyka – osiem zwycięstw, osiem porażek, aż piętnaście remisów i bilans bramkowy (33:33). Na uwagę zasługuje tu jednak zwyżka formy gliwiczan na finiszu sezonu, bo w czterech ostatnich kolejkach najbliższy rywal łodzian nie tylko nie przegrał, ale i zgarnął aż trzy komplety punktów, do tego stracił tylko jedną bramkę. W drużynie Piasta nie ma kartkowiczów. Ze względu na kontuzje nie zagra Fabian Piasecki, a pod znakiem zapytania stoi występ Miłosza Szczepańskiego.

Aleksandar Vuković (trener Piasta): Ten mecz jest okazją, że zapewnić już sobie utrzymanie, ale zależy nam także na zaprezentowaniu dobrego futbolu. Uważam, że pokazaliśmy to w ostatnich tygodniach.

W drużynie trenera Marcina Matysiaka pod względem kartek też spokój, bo żaden z naszych zawodników nie musi pauzować z tego powodu. Niestety, urazy wykluczyły z gry Huseina Balicia i Jakuba Letniowskiego, co za tym idzie szkoleniowiec Łódzkiego Klubu Sportowego będzie musiał dokonać zmian i w wyjściowej jedenastce, i w kadrze meczowej (względem sobotniego meczu ze Śląskiem Wrocław).

Marcin Matysiak (trener ŁKS-u): Wiem, że oczekiwania dotyczące końcówki tego sezonu były inne. Pozostały trzy mecze, chcemy się w nich zaprezentować jak najlepiej i dać kibicom nieco radości.

Przed nami 18. starcie ŁKS-u z Piastem i zarazem 6. w Ekstraklasie. „Piastunki” wygrały siedem spotkań, sześć spotkań zakończyło się podziałem punktów, a ełkaesiacy z kompletu punktów cieszyli się dotąd czterokrotnie. Mamy tutaj co poprawiać, bo osiem ostatnich ligowych konfrontacji zakończyło się albo remisem, albo zwycięstwem naszych rywali.

Starcie ŁKS-u z Piastem Gliwice, które sędziuje Tomasz Kwiatkowski, rozpocznie się w piątek 10 maja o godz. 18. Polecamy transmisję radiową naszego patrona medialnego, czyli Radia Łódź, transmisję w Canal+ Sport lub Canal+ Online (zachęcamy też do zakupu pakietu Canal+ za 39 zł miesięcznie przez trzy miesiące przez ten LINK, dzięki czemu wesprzecie ŁKS).