Akademia

2. Liga: W poniedziałek rezerwy z Hutnikiem

17.03.2024

17.03.2024

2. Liga: W poniedziałek rezerwy z Hutnikiem

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Kolejny poniedziałek z 2. Ligą na stadionie Króla! W 24. kolejce tych rozgrywek piłkarze ŁKS II Łódź zagrają przed własną publicznością z Hutnikiem Kraków. Starcie sąsiadów w tabeli rozpocznie się o godz. 18.15.

Podopieczni trenera Marcina Pogorzały dostarczają nam ostatnio dużo radości. Po zwycięstwie nad Stomilem Olsztyn (2:0) i bardzo dobrym w wykonaniu łodzian zremisowanym spotkaniu na boisku wicelidera (2:2 z KKS 1925 Kalisz) czas na rywalizację z sąsiadem w tabeli (mowa o stanie przed rozpoczęciem 24. kolejki), który wiosenną część rozgrywek 2. Ligi rozpoczął od serii trzech z rzędu remisów 1:1 (kolejno z GKS-em Jastrzębie, Pogonią Siedlce i Wisłą Puławy).

Z zespołem z Suchych Stawów łodzianom nigdy nie grało się łatwo, dość powiedzieć, że w jedenastu ostatnich ligowych spotkaniach (czy to pierwsza drużyna czy rezerwy) piłkarze spod znaku przeplatanki albo remisowali, albo przegrywali, tak zresztą jak w jesiennym spotkaniu ŁKS II Łódź, gdy Hutnik wygrał wysoko 4:1, a honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył Jędrzej Zając. Czas więc na rewanż, tym bardziej że ostatnio druga drużyna Łódzkiego Klubu Sportowego złapała wiatr w żagle, oddaliła się od strefy spadkowej, a jednocześnie zbliżyła na zaledwie dwa oczka do barażowej. Dodajmy, że żaden z naszych zawodników nie musi tym razem pauzować ze względu na nadmiar żółtych kartek (kontuzja wyłącza z gry Wiktora Kościuka).

Początek spotkania 22. kolejki 2. Ligi: ŁKS II Łódź – Hutnik Kraków w poniedziałek (18 marca) o godz. 18.15. Kibicom ŁKS-u, którzy nie będą mogli być z nami polecamy transmisję ze spotkania w pilot.wp.pl (relację możesz oglądać na komputerze, telefonie, tablecie i telewizorze). W przypadku zakupienia dostępu miesięcznego zapłacicie 34,99 zł (z czego 5 zł zostanie przekazane klubowi), a cały sezon kosztuje 279,99 zł (35 zł dla klubu).

ŁKS III inauguruje wiosnę

Dwa dni przed drugoligowcami na boisku po raz pierwszy w 2024 roku w rozgrywkach ligowych pojawili się też podopieczni trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego. Premiera rundy wiosennej IV Ligi zakończyła się remisem 3:3 ze Zrywem Wygoda (2 bramki Adama Kajszczaka i jedna Kacpra Popławskiego).


Organizacyjnie przed meczem rezerw ŁKS-u z Hutnikiem Kraków

  • Mecz ŁKS II – Hutnik Kraków rozpocznie się w poniedziałek (18 marca) o godz. 18.15 na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi.
  • Bilet wstępu na mecz ŁKS II Łódź kosztuje 20 zł (normalny) i 10 zł (kobiety, dzieci do 18. roku życia i osoby powyżej 65. roku życia) i zakupicie go za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl ) albo w dniu meczu (czyli w poniedziałek) w kasie biletowej od strony al. Unii 2. Początek sprzedaży stacjonarnej o godz. 17.15.
  • Do dyspozycji kibiców będą sektor VIP i część sektora B3, w sumie 880 miejsc (liczba miejsc jest ograniczona).
  • Wejście na sektor VIP: dedykowanym wejściem. Wejście na sektor B3: wejściem W5.