Akademia

2. Liga: ŁKS II – Stal Stalowa Wola 3:0

13.08.2023

13.08.2023

2. Liga: ŁKS II – Stal Stalowa Wola 3:0

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Podopieczni trenera Marcina Matysiaka odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. W 4. kolejce rozgrywek 2. Ligi piłkarze rezerw ŁKS-u pokonali 3:0 na stadionie Króla Stal Stalowa Wola po golach Vladyslava Okhronchuka, Oskara Koprowskiego i Wiktora Kościuka.

Pierwszą groźną sytuację podbramkową stworzyli goście ze Stalowej Woli. W 15. minucie nieporozumienie w szeregach naszego zespołu i strata piłki przed własnym polu karnym sprawiły, że Tomasz Kucharski musiał nas ratować dwukrotnie – najpierw przy strzale z dystansu Bartosza Pioterczaka, następnie przy dobitce Kacpra Chełmeckiego. ŁKS odpowiedział chwilę po tym strzałem głową Aleksandra Ślęzaka, a poza tym gra toczyła się w środkowej strefie boiska.

Z rzeczy godnych uwagi odnotujmy jeszcze dynamiczny rajd Ricardo Goncalvesa, który napędził strachu przyjezdnym (podania pomocnika nie zdołał przejąć Kelechukwu Ibe-Torti) i doskonałą okazję gości z 38. minuty, gdy Adam Imiela najpierw wygrał indywidualny pojedynek z Oskarem Koprowskim, a chwilę po tym kropnął tuż obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Tomasza Kucharskiego. Z kolei tuż przed przerwą łodzianie dwoma doskonałymi podaniami rozerwali defensywę Stali, dzięki czemu pozostawiony bez opieki Kelechuwku Ibe-Torti mógł uderzyć z kilkunastu metrów – niestety skrzydłowy trafił tylko w słupek.

Jeszcze lepszą okazję do zdobycia gola gospodarze mieli dziewięć minut po przerwie. Właśnie wtedy Vladyslav Okhronchuk ruszył na bramkę gości i świetnym prostopadłym podaniem pozwolił Grzegorzowi Glapce stanąć „oko w oko” z bramkarzem Stali. Zabrakło precyzji, piłka poszybowała nad poprzeczką i szybko mogło się to na nas zemścić – chwilę po szansie dla rezerw ŁKS-u, przed Tomaszem Kucharskim znalazł się Kacper Chełmiecki, na nasze szczęście golkiper kapitalną interwencją uratował nas przed stratą bramki.

W 69. minucie ŁKS objął prowadzenie. Duża w tym zasługa Grzegorza Glapki i wprowadzonego po przerwie na boisko Nelsona Balongo, który z lewej strony pola karnego zagrał futbolówkę do znajdującego się na środku szesnastki Vladyslava Okhronchuka. Ukrainiec trafił idealnie, tuż przy słupku i w ten sposób łodzianie udokumentowali swoją przewagę w drugiej połowie (1:0), bo w tym fragmencie spotkania częściej od rywala operowali piłką, częściej też gościli na połowie przeciwnika.

Zespół trenera Marcina Matysiaka nie tylko zdołał utrzymać korzystny wynik do ostatniego gwizdka, ale i jeszcze podwyższył prowadzenie, chociaż w międzyczasie goście mieli jeszcze swoje szanse. O szybsze bicie serca przyprawiła nas zwłaszcza sytuacja z 82. minuty, gdy po zamieszaniu w naszym polu karnym i strzale jednego z zawodników Stali, uratował nas Artemijus Tutyskinas, wybijając piłkę z linii bramkowej. Kilkadziesiąt sekund później Dominik Maluga sfaulował w polu karnym Vladyslava Okhronchuka, sędzia podyktował rzut karny, a jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Oskar Koprowski (2:0). Kropkę nad „i” w doliczonym czasie gry postawił Wiktor Kościuk po świetnym dośrodkowaniu innego rezerwowego, Mikołaja Lipienia (3:0).

Stadion Króla przynosi szczęście. Piłkarze rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w 2. Lidze, pokonując zasłużenie 3:0 Stal Stalowa Wola. W następnej serii spotkań ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.


3. kolejka 2. Ligi / ŁKS II Łódź – Stal Stalowa Wola 3:0 (0:0)

  • Bramki: 1:0 Vladyslav Okhronchuk (69), 2:0 Oskar Koprowski (85 – kar.), 3:0 Wiktor Kościuk (90+3)
  • Żółte kartki: Okhronchuk, Goncalves, Bąkowicz, Koprowski (ŁKS II), Soszyński, Maluga, Iwao (Stal)
  • Sędzia: Aleksander Borowiak (Poznań)

Składy:

  • ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Artemijus Tutyskinas, Vladyslav Okhronchuk, Jakub Pawłowski (61, Jędrzej Zając), Ricardo Goncalves (81, Wiktor Kościuk), Grzegorz Glapka (81, Mikołaj Lipień), Kelechukwu Ibe-Torti (61, Yuya Kamon), Piotr Janczukowicz (46, Nelson Balongo). Trener: Marcin Matysiak.
  • Stal: Mikołaj Smyłek – Dominik Maluga, Jakub Kowalski, Piotr Rogala, Damian Oko (53, Jakub Banach), Łukasz Seweryn, Dominik Kościelniak (63, Jakub Górski), Łukasz Soszyński (73, Kosei Iwao), Kacper Chełmecki, Adam Imiela (63, Michał Mydlarz), Bartosz Pioterczak. Trener: Ireneusz Pietrzykowski.