2. Liga: ŁKS II – Chojniczanka 3:2

28
05 / 08 / 2023

W 3. kolejce rozgrywek 2. Ligi piłkarze rezerw ŁKS-u pokonali 3:2 po bardzo emocjonującym spotkaniu Chojniczankę Chojnice. Łodzianie objęli na stadionie Króla prowadzenie po golu Grzegorza Glapki, potem stracili zawodnika i dwie bramki, na szczęście dążyli do zwycięstwa do końca i właśnie w końcówce, pomimo osłabienia, za sprawą trafień Oskara Koprowskiego i Jędrzeja Zająca przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Prawdę powiedziawszy, w tym meczu długo nic zapowiadało kłopotów naszego zespołu, bo ŁKS II Łódź dobrze rozpoczął zawody i sprawiał wrażenie strony znacznie aktywniejszej na boisku. Już w 6. minucie bardzo groźnie, choć minimalnie niecelnie huknął z okolic narożnika pola karnego Ricardo Goncalves, potem kilka prób ataków łodzian zatrzymali defensorzy ekipy z Pomorza, aż w końcu przyszła 17. minuta. To właśnie wtedy Kelechuwku Ibe-Torti wygarnął piłkę spod nóg obrońcy Chojniczanki, zdołał się przy niej utrzymać, a potem zagrał do Grzegorza Glapki, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce (1:0).

Pięć minut później strzegący bramki gości Damian Primel znów znalazł się w opałach – Jan Łabędzki znakomitym prostopadłym podaniem uruchomił Kelechukwu Ibe-Torti i gdyby tylko temu ostatniemu nie zabrakło precyzji, cieszylibyśmy się z drugiego gola. Nie ma co jednak narzekać, bo ełkaesiacy prezentowali się w tym fragmencie spotkania naprawdę dobrze, nie pozwalając rywalowi na rozwinięcie skrzydeł i przede wszystkim panując nad wydarzeniami na boisku.

Jeszcze przed przerwą bramkarza gości dwukrotnie groźnymi uderzeniami z dystansu postraszył Jan Łabędzki i gdy wydawało się, że mamy wszystko pod kontrolą, błąd Kelechukwu Ibe-Torti na środku boiska wymusił faul Jana Łabędzkiego na zawodniku przyjezdnych. Młodzieżowy reprezentant Polski był zdaniem arbitra ostatnim przed bramkarzem zawodnikiem ŁKS-u, więc ukarał pomocnika czerwoną kartką. Ten moment okazał się punktem zwrotnym sobotnich zawodów, chociaż wszystko skończyło się happy endem.

W trakcie pięciu pierwszych minut po zmianie stron Chojniczanka nie tylko przejęła inicjatywę, czego należało się spodziewać, biorąc pod uwagę wynik i przede wszystkim grę w osłabieniu łódzkiej drużyny, ale i szybko zdobyła dwa gole. Najpierw, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, odwrócony tyłem do bramki Sebastian Golak sprytnym strzałem doprowadził do wyrównania (1:1), a już chwilę po tym i kolejnym ataku, tym razem przeprowadzonym prawym skrzydłem, Dawida Arndta pokonał rezerwowy Dominik Banach (1:2).

Ełkaesiacy nie zamierzali na szczęście rezygnować. Co prawda w tej fazie spotkania znacznie więcej działo się pod naszą bramką, lecz mniej więcej dwadzieścia minut przed końcem spotkania ŁKS oddalił zagrożenie od własnej szesnastki, a potem sam zaczął się odgryzać przeciwnikowi. Tak jak w 70. minucie, gdy po składnej akcji gospodarzy i silnym uderzeniu Vladyslava Okhronchuka piłka poszybowała w nieznacznej odległości od spojenia słupka z poprzeczką. Najlepsze było jednak dopiero przed nami!

W 80. minucie łodzianie wywalczyli rzut rożny, Jowin Radziński popisał się dokładnym dośrodkowaniem, a największym sprytem w szesnastce rywala wykazał się Oskar Koprowski, ładnym strzałem głową doprowadzając do remisu (2:2). I wcale nie był to koniec wielkich emocji na stadionie Króla, bo w ostatniej minucie, tak jak w piątkowym starciu pierwszej drużyny z Koroną Kielce, łodzianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po przechwycie i świetnym podaniu Vladyslava Okhronchuka rezerwowy Jędrzej Zając wpadł w pole karne, minął obrońcę i precyzyjnym uderzeniem zapewnił rezerwom premierowe zwycięstwo w 2. Lidze, za co drużynie trenera Marcina Matysiaka należą się ogromne brawa.

W następnej serii spotkań ełkaesiacy zmierzą się na stadionie Króla ze Stalą Stalowa Wola. Spotkanie zaplanowano na niedzielę 13 sierpnia.

3. kolejka 2. Ligi / ŁKS II Łódź – Chojniczanka Chojnice 3:2 (1:0)

• Bramki: 1:0 Grzegorz Glapka (17), 1:1 Sebastian Golak (47), 1:2 Dominik Banach (51), 2:2 Oskar Koprowski (80), 3:2 Jędrzej Zając (90)
  • Żółte kartki: Raburski, Szczepanek, Szymusik (Chojniczanka), Dynel, Ślęzak, Koprowski, Okhronchuk, Bąkowicz, Pawłowski (ŁKS II)
  • Czerwona kartka: Łabędzki (39)
  • Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Kąty Wrocławskie)

• ŁKS II: Dawid Arndt– Mateusz Bąkowicz, Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Artemijus Tutyskinas (69, Jowin Radziński), Vladyslav Okhronchuk, Jan Łabędzki, Ricardo Goncalves (90, Jakub Pawłowski), Grzegorz Glapka (79, Jędrzej Zając), Kelechukwu Ibe-Torti (69, Mikołaj Lipień), Łukasz Dynel (69, Nelson Balongo) Trener: Marcin Matysiak.
  • Chojniczanka: Damian Primel – Czesław Raburski (46, Dominik Banach), Sebastian Golak, Tomasz Boczek, Sebastian Szczytniewski, Peter Kolesar (71, Marcin Kozina), Ariel Borysiuk, Oskar Paprzycki (81, Damian Nowacki), Tomasz Mikołajczak (46, Grzegorz Szymusik), Błażej Szczepanek (46, Kacper Korczyc), Piotr Giel. Trener: Krzysztof Brede.