Akademia

Starcie beniaminków 2. Ligi na stadionie Króla | Pierwszy mecz ŁKS III

11.08.2023

11.08.2023

Starcie beniaminków 2. Ligi na stadionie Króla | Pierwszy mecz ŁKS III

Po pierwszym zwycięstwie apetyt rośnie. W 4. kolejce 2. Ligi piłkarze rezerw ŁKS-u zmierzą się w niedzielę na stadionie Króla ze Stalą Stalowa Wola. Ciekawie będzie też na boisku Akademii ŁKS, gdzie w sobotę sezon IV ligi starciem ze Zrywem Wygoda zainaugurują piłkarze ŁKS III Łódź.

Odniesione przez ŁKS II Łódź w ubiegłej kolejce w dramatycznych okolicznościach zwycięstwo nad Chojniczanką Chojnice (3:2) w sposób najlepszy z możliwych charakteryzuje prowadzoną od dłuższego czasu przed trenera Marcina Matysiaka drużynę. Tak w czwartej, trzeciej, jak i teraz w drugiej lidze dla tego zespołu nie ma beznadziejnych sytuacji, a teraz, gdy łodzianie otrzaskali się już trochę z drugoligowym graniem, czas spróbować pójść za ciosem.

W niedzielę na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi ełkaesiacy zmierzą się ze Stalą Stalowa Wola. Ekipa z województwa podkarpackiego rozpoczęła bieżącą kampanię od dwóch remisów (0:0 z GKS-em Jastrzębie i 1:1 z Wisłą Puławy) oraz porażki (0:2 z Pogonią Siedlce). Co godne podkreślenia, podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego też są beniaminkiem 2. Ligi, a w poprzednim sezonie zdobyli mistrzostwo grupy IV trzeciej ligi, wyprzedzając m.in. Avię Świdnik, KSZO Ostrowiec Św., czy Wieczystą Kraków.

W naszym zespole zabraknie Jana Łabędzkiego, który został ukarany czerwoną kartką jeszcze w pierwszej połowie meczu z Chojniczanką (co nie przeszkodziło jego kolegom w wygraniu 3:2). Stal też kończyła poprzednie spotkanie w osłabieniu, lecz w tym przypadku Jakub Kowalski musiał zejść z boiska po drugiej żółtej kartce, więc w Łodzi będzie mógł wystąpić.

Zapraszamy na stadion Króla, a tym, którzy nie będą mogli być z nami polecamy transmisję ze spotkania w pilot.wp.pl (relację możesz oglądać na komputerze, telefonie, tablecie i telewizorze). W przypadku zakupienia dostępu miesięcznego zapłacicie 34,99 zł (z czego 5 zł zostanie przekazane klubowi), a cały sezon kosztuje 279,99 zł (35 zł dla klubu).

ŁKS III zaczyna sezon

W ten weekend zmagania w grupie łódzkiej IV ligi rozpoczyna także druga drużyna naszych rezerw, która w poprzednim sezonie w imponującym stylu awansowała na ten poziom rozgrywkowy, wygrywając w cuglach klasę okręgową. Podopieczni trenerów Mariusza Zasady i Michała Zientarskiego w sobotę (początek o godz. 14) zmierzą się na boisku ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej ze Zrywem Wygoda (w poprzednich rozgrywkach 14. miejsce w IV lidze).


Organizacyjnie przed meczem rezerw ŁKS-u ze Stalą Stalowa Wola:

  • Mecz ŁKS II – Stal Stalowa Wola rozpocznie się w niedzielę (13 sierpnia) o godz. 12 na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi.
  • Bilet wstępu na mecz ŁKS II Łódź ze Stalą Stalowa Wola kosztuje 20 zł (normalny) i 10 zł (kobiety, dzieci do 18. roku życia i osoby powyżej 65. roku życia) i zakupicie go za pośrednictwem internetowego systemu sprzedaży (bilety.lkslodz.pl ) albo w dniu meczu (czyli w niedzielę) w kasie biletowej od strony al. Unii 2 czynnej od godz. 10.30.
  • Do dyspozycji kibiców będą sektor VIP i część sektora B3, w sumie 880 miejsc (liczba miejsc jest ograniczona).
  • Wejście na sektor VIP: dedykowanym wejściem. Wejście na sektor B3: wejściem W5.

Organizacyjnie przed meczem ŁKS III ze Zrywem Wygoda:

  • Mecz ŁKS III – Zryw Wygoda rozpocznie się w sobotę (12 sierpnia) o godz. 14 na boisku nr 2 ośrodka treningowego Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej 19 w Łodzi.
  • Wstęp na mecz jest bezpłatny, wejście bramą od ul. Minerskiej. Do dyspozycji kibiców dostępne jest 450 miejsc pod trybuną zadaszoną.