Drużyna

100 meczów. 25 goli. Pirulo w liczbach

09.05.2022

09.05.2022

100 meczów. 25 goli. Pirulo w liczbach

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Niedzielny mecz z Górnikiem Polkowice był już setnym występem Pirulo w barwach ŁKS-u. Hiszpan swój jubileuszowy mecz z przeplatanką na piersi uświetnił dwoma golami.

100 meczów

Dla Pirulo mecz z Górnikiem Polkowice (2:0) był 94. ligowym spotkaniem w drużynie Łódzkiego Klubu Sportowego, a doliczając do tego spotkania w Pucharze Polski – meczem nr 100. Na ten bilans 30-letniego zawodnika złożyły się 32 spotkania w ekstraklasie, 62 mecze na zapleczu piłkarskiej elity (w tym dwa mecze barażowe) i 6 spotkań w Pucharze Polski.

25 goli

Pirulo zdobył dla ŁKS-u w Polkowicach dwa zwycięskie gole i były to trafienia tego piłkarza nr 24 i 25 w barwach naszego klubu, z czego 24 gole Hiszpan strzelił w rozgrywkach ligowych (wliczając w to trafienie w barażu). Co prawda zawodnik nadal czeka na pierwszy hat-trickowy melonik, ale może się pochwalić już pięcioma dubletami dla ŁKS-u (mecze z GKS-em Bełchatów, Górnikiem Łęczna, Miedzią Legnica, Resovią i Górnikiem Polkowice).

Spośród tych 25 goli nie sposób wybrać najważniejszego, ale przypomnijmy, że ofensywny piłkarz zdobywał bramki m.in. w meczach derbowych, a także zapewnił łodzianom awans do finału barażów, bo to dzięki jego skutecznemu strzałowi wygraliśmy w czerwcu pierwszy raz w historii w Gdyni.

23 asysty

Hiszpan nie tylko drugi sezon z rzędu jest najskuteczniejszym piłkarzem ŁKS-u, ale i zalicza najwięcej asyst. W sumie w barwach ŁKS-u Pirulo już 23 razy otwierał kolegom drogę do bramki (w tym sezonie pięciokrotnie).

Wicelider

Warto przy tej okazji podkreślić, że Pirulo jest drugim najskuteczniejszych obcokrajowcem w historii ŁKS-u (pierwszym, jeśli uwzględnilibyśmy wyłącznie centralny szczebel rozgrywkowy), a także drugim po Jerzym Sadku najskuteczniejszym zawodnikiem ŁKS-u na zapleczu ekstraklasy (23 gole, w tym bramka w półfinale barażów).

Pirulo po raz pierwszy

 • Pierwszy mecz: vs. Lechia Gdańsk (0:0), 19 lipca 2019 (Ekstraklasa)
 • Pierwszy gol: vs. Górnik Zabrze (2:0), 29 października 2019 (Puchar Polski)
 • Pierwszy gol w lidze: vs. Wisła Kraków (1:2), 3 lipca 2020 (Ekstraklasa)
 • Pierwsza asysta w lidze: vs. Piast Gliwice (1:2), 15 grudnia 2019 (Ekstraklasa)
 • Pierwszy gol w wygranym meczu w lidze: vs. Odra Opole (4:0), 28 sierpnia 2020 (I liga)
 • Pierwszy zwycięski gol w lidze: vs. Zagłębie Sosnowiec (2:1), 19 września 2020 (I liga)
 • Pierwszy dublet w lidze: vs. GKS Bełchatów (3:1), 30 września 2020 (I liga)

Pirulo w liczbach ŁKS

 • Liczba meczów: 100
 • Liczba meczów w lidze: 94 (w tym 2 barażowe)
 • Liczba meczów w Pucharze Polski: 6
 • Liczba goli: 25 (24 w lidze)
 • Liczba asyst: 23
 • Ranking najskuteczniejszych obcokrajowców ŁKS-u: 2. miejsce
 • Ranking najlepszych strzelców ŁKS w I lidze: 2. miejsce
 • Liczba żółtych / czerwonych kartek: 18 / 1
 • Liczba tytułów „Piłkarza meczu” (kapelusze): 12