Mateusz Kowalczyk z kolejnym powołaniem na konsultacje kadry U-18

29 / 04 / 2022

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Wśród zawodnik powołanych przez trenera Marcina Brosza na zgrupowanie konsultacyjne reprezentacji Polski do lat 18, które odbędzie się w dniach 10-11 maja, znów znalazł się Mateusz Kowalczyk.

Dla młodego pomocnika, który dołączył do Łódzkiego Klubu Sportowego przed rozpoczęciem bieżącego sezonu, to kolejne takie powołanie do reprezentacji Polski do lat 18. Wcześniej ełkaesiak wziął udział w marcowym zgrupowaniu kadry w Rącznej. Teraz trener Marcin Brosz znów wyróżnił naszego piłkarza powołaniem na kolejne zgrupowanie konsultacyjne, które zaplanowano na 10-11 maja.

Mateusz Kowalczyk w rundzie jesiennej występował z powodzeniem w trzecioligowej drużynie rezerw ŁKS-u (15 meczów, 1 gol), natomiast wiosną awansował do pierwszego zespołu.  Na boiskach Fortuna 1 Ligi zawodnik rozegrał 9 spotkań i zdobył zwycięską bramkę w starciu z Sandecją Nowy Sącz.