Aktualności

Trzy ostatnie mecze sezonu

5
05 / 05 / 2022

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Do końca pierwszoligowych rozgrywek pozostały trzy serie spotkań. Przed piłkarzami Łódzkiego Klubu Sportowego trzy niedzielne mecze, w których ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Polkowice (8 maja o godz. 15), Odrą Opole na stadionie Króla (15 maja o godz. 18) i na koniec zasadniczej części rozgrywek z GKS-em w Katowicach (22 maja o godz. 12.40).

Wiele wskazuje na to, że rywalizacja o drugie premiowane bezpośrednim awansem do ekstraklasy miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi (promocję zapewniła już sobie Miedź Legnica) będzie trwała do ostatniej kolejki, podobnie zresztą jak rywalizacja o piątą i szóstą lokatę, gwarantujące udział w barażach.

Podopieczni trenera Marcina Pogorzały tracą trzy punkty do szóstej Sandecji Nowy Sącz (z tą drużyną łodzianie wygrali w tym sezonie 1:0 i 3:2) oraz siódmej Odry Opole (porażka w rundzie jesiennej 0:3; przed nami rewanż w Łodzi). Ostatniego słowa nie powiedziały też jeszcze Podbeskidzie Bielsko-Biała (punkt mniej od łodzian) i GKS Tychy (dwa punkty mniej od ŁKS-u).

W najbliższą niedzielę ełkaesiacy zagrają o ligowe punkty z Górnikiem w Polkowicach, który ma jeszcze matematyczne szanse na utrzymanie w Fortuna 1 Lidze (osiem punktów straty do bezpiecznego miejsca), ale podobnie jak łodzianie, żeby zrealizować swój cel musi liczyć na potknięcia rywali. Nasz najbliższy rywal potrafi u siebie postawić się najlepszym zespołom tej ligi, dość powiedzieć że nie przegrał tam dotąd w tym sezonie żadnego spotkania z drużynami zajmującymi obecnie pierwszych pięć miejsc w tabeli.

Piłkarze ŁKS-u przygotowują się do tego meczu na własnych obiektach. Do Polkowic ełkaesiacy wyruszą w sobotę po zajęciach treningowych. Dodajmy, że po odcierpieniu kary kartkowej do kadry meczowej może wrócić Javi Moreno. Żaden z naszych zawodników tym razem nie pauzuje z tego powodu, ale uważać muszą Pirulo, Maciej Dąbrowski, Oskar Koprowski, Piotr Janczukowicz, Mateusz Bąkowicz, Michał Trąbka, Jan Kuźma, Stipe Jurić i Samuel Corral (ewentualna kartka oznacza pauzę w meczu z Odrą Opole).Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny