Konferencja przed #POGŁKS

Konferencja przed #POGŁKS

– W Szczecinie zmienimy trochę nasze ustawienie i założenia taktyczne. Chcę, żeby piłkarze wzięli w swoje ręce odpowiedzialność i żeby gra zaczęła im sprawiać przyjemność – powiedział trener Marcin Matysiak przed piątkowym spotkaniem ŁKS-u z Pogonią. Na przedmeczowej konferencji pojawił się też piłkarz ŁKS-u, Michał Mokrzycki.

Marcin Matysiak (trener ŁKS-u): W sytuacji w jakiej się znajdujemy, kluczowe będzie wyzwolenie radości z gry i to jest rzecz, którą chcemy zrobić na początku. Pogoń dobrze zaczęła rok, posiada w swoim składzie indywidualności, ale my też chcemy napisać w tym spotkaniu swoją historię. Musimy być gotowi na wszystko – i na to, gdy oni będą posiadać piłkę, i na to, gdy to my będziemy mieli piłkę. Wszyscy piłkarze, wyłączając z tego Artemijusa Tutyškinasa, są zdrowi i gotowi, żeby w najbliższym meczu dać z siebie sto procent.

Michał Mokrzycki (piłkarz ŁKS-u): Cała szatnia po tym ostatnim meczu czuje złość i wstyd. Chcemy w końcu wygrać mecz. Poczuć smak zwycięstwa, bo bardzo nam tego brakuje. Ostatnio nie wyglądało to dobrze. A przecież cała społeczność tego klubu zasługuje na to, żeby na twarzach kibiców pojawiło się trochę uśmiechu. Dotyka mnie sytuacja w jakiej się znaleźliśmy. Ja, osobiście, czuję, że zawiodłem tych wszystkich ludzi, więc bardzo chcę im dać teraz trochę radości.