Aktualności

Marcin Matysiak pierwszym trenerem ŁKS

20
20 / 02 / 2024

fot. Łukasz Grochala | Cyfrasport

We wtorek doszło do zmiany na stanowisku pierwszego szkoleniowca ekstraklasowej drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego. Piotra Stokowca zastąpił Marcin Matysiak i to pod wodzą tego drugiego ełkaesiacy rozpoczną przygotowania do piątkowego meczu z Pogonią Szczecin.

Marcin Matysiak jest postacią doskonale znaną kibicom naszego klubu. To w końcu jeden z tych utalentowanych szkoleniowców, którzy w pracy trenerskiej przeszli w ŁKS-ie kolejne szczeble – od pracy z drużynami młodzieżowymi Akademii ŁKS, przez zespół rezerw aż do pierwszej drużyny.

Szkoleniowiec posiada licencje UEFA A oraz UEFA Elite Youth, a związany z naszym klubem jest już od kilku lat. W przeszłości Marcin Matysiak był trenerem młodzieżowych reprezentacji wojewódzkich ŁZPN-u, a także Diamentu Zduńska Wola oraz Pogoni Zduńska Wola, zaś w Akademii ŁKS, jeszcze przed rozpoczęciem pracy z drużyną seniorską, prowadził wraz z Romualdem Solarkiem zespół szesnastolatków.

fot. Michał Stańczyk | Cyfrasport

Latem 2020 roku Marcin Matysiak rozpoczął pracę z rezerwami ŁKS-u, której owocem jest nie tylko rozwój sportowy wielu młodych piłkarzy i dwa sportowe awanse (pod jego wodzą ŁKS II Łódź awansował w imponującym stylu najpierw do trzeciej, a po poprzednim sezonie do drugiej ligi), ale i awans samego trenera do ekstraklasowego sztabu ŁKS-u, do czego doszło w październiku ubiegłego roku.

Od tego czasu Marcin Matysiak pełnił rolę jednego z asystentów Piotra Stokowca, natomiast teraz zastąpił go na stanowisku pierwszego szkoleniowca ekstraklasowej drużyny ŁKS-u (jego asystentem będzie z kolei Radosław Pęciak – do tej pory w sztabie ŁKS II Łódź). W związku z powyższym Piotrowi Stokowcowi, jego asystentowi Łukaszowi Smolarowowi oraz Mariuszowi Szymkiewiczowi dziękujemy jeszcze raz za zaangażowanie i ich pracę w klubie, życząc im powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.

Radosław Pęciak (asystent trenera) | fot. Mateusz Słodkowski (Cyfrasport)

Sztab szkoleniowy ŁKS-u

Piłkarze ŁKS-u rozpoczną przygotowania do piątkowego meczu z Pogonią Szczecin już pod wodzą nowego szkoleniowca. W sztabie trenera Marcina Matysiaka znaleźli się: Radosław Pęciak (asystent trenera), Michał Zapart (trener bramkarzy), Paweł Drechsler (trener przygotowania motorycznego), Rafał Majewski (trener analityk), Mateusz Traczyński (fizjoterapeuta), Jakub Niedomagała (fizjoterapeuta), Anna Olkiewicz (psycholog) i Jacek Żałoba (kierownik drużyny).Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny