Jan Sobociński powołany do reprezentacji U-21

25.08.2020

Jan Sobociński powołany do reprezentacji U-21

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

Selekcjonerzy reprezentacji młodzieżowych w piłce nożnej stawiają na ełkaesiaków. Po Adamie Ratajczyku, który otrzymał powołanie do reprezentacji Polski do lat 19, także Jan Sobociński znalazł uznanie w oczach szkoleniowca kadry do lat 21.

Trener reprezentacji Polski do lat 21 Czesław Michniewicz ogłosił listę zawodników powołanych na zgrupowanie oraz mecze kwalifikacji mistrzostw Europy UEFA EURO U-21 2021. Selekcjoner najpierw wysłał powołania zawodnikom występującym w ligach zagranicznych, a kilka dni później piłkarzom reprezentującym polskie kluby. Na tej drugiej liście znalazło się nazwisko obrońcy ŁKS-u.

Dla 21-letniego Jana Sobocińskiego będzie to kolejne spotkanie z kadrą młodzieżową. W reprezentacjach U-20 i U-21 środkowy obrońca ŁKS-u rozegrał już wiele meczów, w tym spotkania w ramach mistrzostw świata w piłce nożnej do lat 20. Reprezentacja do lat 21 z Janem Sobocińskim zmierzy się z Estonią (4 września w Parnu) oraz Rosją (8 września w Łodzi).

Przypomnijmy, że kadrowiczem z ŁKS-u jest też Adam Ratajczyk. Osiemnastoletni skrzydłowy otrzymał powołanie do reprezentacji do lat 19 prowadzonej przez trenera Jacka Magierę. Biało-czerwoni (U-19) zmierzą się z Niemcami (3 września w Kaliszu) oraz Czechami (7 września w Brzegu).

Jak czytamy na oficjalnej stronie Polskie Związku Piłki Nożnej: Wszystkie reprezentacje obowiązywać będą wytyczne określone w protokole UEFA „Return to play”, a także „Protokół postępowania podczas akcji szkoleniowych PZPN”. Zawodnicy oraz sztaby reprezentacji przejdą dwa-trzy obowiązkowe testy na COVID-19 (wymaz PCR). Dwa razy w ciągu dnia wszystkim mierzona będzie temperatura, obowiązkowe wypełnianie formularza oceny medycznej. Podczas podróży i pobytu w hotelach należy zachować wszystkie zasady reżimu sanitarnego.