Czas na operację „derby Łodzi”

19.10.2021

We wtorek piłkarze ŁKS-u rozpoczęli przygotowania do niedzielnych derbów Łodzi. – W takich meczach wszystko jest możliwe. Miejsce w tabeli nie ma znaczenia – mówi trener Kibu Vicuña, który wraz z podopiecznymi przed spotkaniem z lokalnym rywalem będzie miał do dyspozycji w sumie sześć jednostek treningowych.

Ełkaesiacy mają pięć dni na przygotowanie się do derbowego pojedynku na stadionie przy al. Piłsudskiego. W niedzielę łodzianie wygrali 1:0 z Arką Gdynia i w zgodnej opinii zarówno sztabu trenerskiego, jak i samych piłkarzy, drużyna stanęła na wysokości zadania nie tylko pod względem piłkarskim, ale i mentalnym. Tej determinacji i „serducha” do walki, o której po meczu wspominał m.in. autor zwycięskiego gola, Maciej Radaszkiewicz, nie zabraknie także w przyszłą niedzielę.

– Nie boję się derbów. Wiem, jak ważny to mecz dla kibiców w Łodzi. Znam ciężar gatunkowy wiążący się z tego typu spotkaniami, bo w przeszłości uczestniczyłem w derbowych pojedynkach. Wówczas też często dziennikarze i kibice mówili o derbowym meczu miesiąc wcześniej. Na takie mecze zawsze czekasz z niecierpliwością. Przed nimi cały tydzień czujesz, że zbliża się coś wyjątkowego, chociaż należy pamiętać, że gramy w nim nadal o trzy punkty – powiedział trener Kibu Vicuña po spotkaniu z Arką Gdynia, zapytany przez jednego z dziennikarzy o to, czy obawia się starcia z Widzewem.

Przygotowania do konfrontacji z drużyną trenera Janusza Niedźwiedzia, która w ubiegły piątek wywiozła komplet punktów ze stadionu Korony Kielce, „Rycerze Wiosny” rozpoczęli we wtorek od dwóch jednostek treningowych (najpierw w siłowni, następnie na boisku). W środę, czwartek, piątek i sobotę ełkaesiacy będą trenować na swoich obiektach (jednostka treningowa dziennie).

Dodajmy, że w trakcie meczu z Arką drobnego stłuczenia nabawił się Maciej Wolski, ale hiszpański szkoleniowiec wyjaśnił w trakcie pomeczowej konferencji prasowej, że uraz nie powinien wyłączyć zawodnika z zajęć treningowych. Co więcej, dziś treningi z zespołem wznowił Adam Marciniak, a być może już w środę do kolegów dołączy Javi Moreno. Marek Kozioł trenuje indywidualnie.

67. derby Łodzi rozpoczną się w niedzielę 24 października o godz. 18.