Zapowiedź meczu Lechia Tomaszów – ŁKS II Łódź

20.08.2021

Zapowiedź meczu Lechia Tomaszów – ŁKS II Łódź

fot. Lens Strong

W sobotę, jeszcze przed daniem głównym dnia, czyli starciem pierwszoligowej drużyny z Koroną Kielce, wielu emocji spodziewamy się w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie prowadzające w tabeli trzeciej ligi rezerwy ŁKS-u zmierzą się z Lechią.

Rezerwy ŁKS-u, jako jedyny zespół grupy I trzeciej ligi, w trzech kolejkach nie zaznały jeszcze porażki i prowadzą w ligowej tabeli. Podopieczni Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka u siebie są na razie bezbłędni. W ośrodku treningowym Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej pokonali Ursus Warszawa 4:3 i KS Kutno 2:1, a do tego dołożyli wyjazdowy remis 1:1 z Sokołem Aleksandrów. Teraz w sobotę zmierzą się z kolejnym „starym znajomym” – Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Pierwsza drużyna z różnym skutkiem rywalizowała z tomaszowianami w czasach trzecioligowych. Rezerwy z Lechią zagrały tylko raz – w zeszłym sezonie. W wojewódzkim Pucharze Polski Lechia Tomaszów po zaciętym spotkaniu musiała uznać wyższość ełkaesiaków, którzy wygrali 2:1. Szczególnie w pamięć mogła zapaść determinacja Mikołaja Lipienia, który zdobył zwycięską bramkę, tuż po bolesnym faulu jednego z obrońców.

Gospodarze sobotniego meczu także nieźle rozpoczęli obecny sezon. W pierwszych dwóch kolejkach zdołali pokonać na wyjeździe Mamry Giżycko 2:0 i u siebie Broń Radom 1:0. Porażkę ponieśli dopiero w minioną środę. Lepszy od Lechii okazał się Pelikan Łowicz, który wygrał na własnym boisku 3:2.

Początek meczu Lechii Tomaszów z rezerwami ŁKS-u o godz. 11. Będzie to doskonała zapowiedź piłkarskich emocji, które będą na nas czekały od godz. 18 w Kielcach, przy okazji meczu pierwszej drużyny.

Autor: Mateusz Żegota