Drugi komplet punktów rezerw. ŁKS II – KS Kutno 2:1

15
17 / 08 / 2021

We wtorek piłkarze rezerw ŁKS-u po zaciętym meczu wygrali z KS Kutno 2:1 i odnieśli tym samym drugie zwycięstwo w nowym sezonie trzeciej ligi. Bramki dla łodzian zdobyli Aleksander Ślęzak oraz Łukasz Dynel.

Od początku spotkania obie drużyny dążyły do objęcia prowadzenia. Jako pierwsi zdołali dokonać tego gracze z Kutna. Największym sprytem w polu karnym ŁKS-u wykazał się Adam Patora, który strzałem głową pokonał Aleksandra Bobka.

Rozdrażnieni takim obrotem sprawy łodzianie odpowiedzieli tuż po chwili. W pole karne Patryka Wolańskiego przedarł się Łukasz Dynel, który został powalony przez bramkarza gości. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Aleksander Ślęzak.

Druga połowa toczyła się w wolniejszym tempie. Optyczną przewagę mieli podopieczni Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka, jednak nic z niej długo nie wynikało. Najlepsze okazje do zdobycia bramki mieli Mikołaj Lipień i Łukasz Dynel. Ten drugi nawet zdołał trafić do siatki gości, ale wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną napastnika.

Udało się w 79. minucie. Z własnej połowy piłkę pod presją obrońców wyprowadził Damian Nowacki, który podał do Mateusza Kowalczyka. Pomocnik świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Łukasza Dynela. Napastnik stanął oko w oko z Patrykiem Wolańskim, minął golkipera i strzałem do pustej bramki zapewnił ełkaesiakom cenne trzy punkty.

Rezerwy ŁKS-u po trzech meczach maja już 7 punktów na koncie i zajmują miejsce w czołówce tabeli trzeciej ligi. Następne spotkanie gracze trenera Marcina Matysiaka rozegrają w sobotę w Tomaszowie Mazowieckim. Rywalem łodzian będzie Lechia.

3. kolejka III ligi / ŁKS II Łódź – KS Kutno 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 Adam Patora (26), 1:1 Aleksander Ślęzak (29 – kar.), 2:1 Łukasz Dynel (79).

• ŁKS II: Aleksander Bobek – Marcel Wszołek (60, Jakub Romanowicz), Aleksander Ślęzak, Mieszko Lorenc, Michał Karlikowski – Damian Nowacki, Artur Sójka, Jan Kuźma (66, Mateusz Kowalczyk), Mikołaj Lipień (90, Jędrzej Zając) Dariusz Gmosiński (90, Tomasz Górecki) – Łukasz Dynel. Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.
  • KS Kutno: Patryk Wolański – Marcin Kacela, Krystian Białas, Bartosz Bujalski, Adam Patora, Konrad Niedzielski, Sebastian Szczytniewski (81, Mateusz Ostrowski), Maciej Kraśniewski, Adrian Kralkowski, Piotr Kasperkiewicz, Adrian Klepacz. Trener: Paweł Klekowicki.
Autor: Mateusz Żegota